Google böyle diyor: Son yükselişe rağmen Bitcoin e ilgi düşük

0 0

Kripto topluluğu Bitcoin ve toplu piyasa hayat belirtileri gösterdiğinden son birkaç haftadır hareketlendi.

9 bin doların altındaki bölgedeki durgunluğun ardından BTC boğaları nihayet uyandı ve kriptoyu 10 bin doların üzerine çıkardı. Buradan yükselişi yavaşlamadan önce hızla 12 bin dolara yükseldi.

Kripto şu anda boğalar yeni kurulan direnişin üstesinden gelmek için 11 bin dolar seviyesinin üzerinde tekrar güç toplama çabası içerisinde.

İlgi düşük

Muhtemelen bir sonraki güvenilir boğa piyasasının erken aşamalarında olmasına rağmen Bitcoin ve diğer kripto konularına halkın ilgisi inanılmaz derecede düşük.

Bu kriptoyla alakalı anahtar kelimelerle ilgili Google Trend verilerine bakıldığında açıkça görülebilir. Yeni perakende yatırımcıların bu hamleyi açıkça desteklemediğinden olabilir mi acaba?

Son yükselişe rağmen halkın Bitcoine ilgisi düşük

Bitcoin şu anda sadece birkaç hafta önce olduğu yerle mukayese edildiğinde önemli ölçüde işlem görüyor ve geçmiş yıllarda görülen artışlardan farklı olarak bu kez daha sürdürülebilir gibi görünüyor.

Kripto para birimi ayrıca ekonomik zayıflık yüksek işsizlik ve benzeri görülmemiş hükümet harcamaları zemininde olumlu bir şekilde işlem görüyor ve böylelikle de güvenli liman statüsüne ilişkin anlatıyı destekliyor.

Geçtiğimiz birkaç ay içinde Bitcoin Paul Tudor Jonesun beğenilerinden yaklaşmakta olan  bir enflasyona karşı bir korunma olması nedeniyle bazı yüksek profilli onaylar bile aldı.

Bununla birlikte genel halk hala Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgilenmiyor.

Bu yatırımcılar için olumlu bir işaret çünkü bir sonraki perakende çılgınlığı dalgasının BTCyi 2017nin 20 bin dolarlık yüksek seviyesinin çok ötesine itebileceğini gösteriyor.

Veri toplayıcı Unfolded kısa süre önce kriptoyla alakalı birden fazla anahtar kelime için beş yıllık Google Trend verilerini gösteren bir grafik oluşturdu.

Grafikte görüldüğü gibi devam eden yükseliş eğilimine rağmen tüm temel terimlerin arama hacimleri hala nispeten durgun.

Bu işe yarar mı acaba?

Bitcoin ve kripto piyasasını yönlendiren baskın güçler son birkaç yılda önemli ölçüde değişti.

2017de perakende yatırımcılar BTC üzerinde mutlak bir kontrole sahip olmalarına rağmen artık dijital varlığın fiyat hareketinin öncelikle diğer piyasalarla olan ilişkisinden kaynaklandığı görülüyor.

Yakın zamanda bir analist tarafından yayınlanan bir grafikte Bitcoinin şimdi ABD doları ile ters bir korelasyonu olduğu anlaşılıyor.

Dolar devasa miktarda para basma ve zayıflayan ekonomi nedeniyle değer kaybetmeye devam ettikçe bu değerin altın ve Bitcoin gibi sert varlıklara yönlendirilmesine yardımcı olması mümkündür.

BTC 2017 zirvelerine yaklaştığında fiyatını daha da yükseltmeye yardımcı olan başka bir perakende çılgınlığı dalgasına neden olacak ve şimdi yıllar öncesine göre çok daha sağlam.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku