Bitcoin (BTC) Yeniden 60 Bin Dolar Seviyesini Geçti!

0 14

Bitcoin (BTC) fiyatı 60 bin dolar seviyesini tekrardan geçerek 61.683 dolar ile yeni bir rekor seviyeye ulaştı. Ancak halen lider kripto para için yükselişin devam edeceği yönünde konuşmak için şimdilik erken. Bitcoin’in olumsuz olarak 60 bin dolar seviyesinden tekrardan bir düşüş yaşaması durumunda altcoin’ler de yine sert düşüşler görebiliriz.

Bitcoin’de yaşanan yükseliş birçok kripto para analisti tarafından finans kurumlarının lider kripto paraya olan ilgisine bağlıyor. Geçtiğimiz günlerde Goldman Sachs ve Morgan Stanley, zengin müşterileri için Bitcoin yatırım planını açıkladı.

Ayrıca, uzun vadeli olarak elinde Bitcoin tutan pozisyonları gösteren gösterge, beş ay sonra ilk kez yeşile dönerek, Bitcoin üzerindeki satış baskını azalttı bu gösterde Bitcoin madencilerinin ellerindeki varlıkları satmak yerine biriktirmeye başladığını gösteriyor.Tutucu Net Pozisyon Değişikliği göstergesinin beş ay sonra ilk kez yeşile dönmesi nedeniyle Bitcoin üzerindeki satış baskısı azalmaya başladı, bu da BTC madencilerinin BTC’yi satmak yerine biriktirmeye başladığını gösteriyor.

Bitcoin’in yükselişinin arkasında bir etken de toplam kripto para piyasasının 2 trilyon dolar seviyesini aşması gösteriliyor. Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 60.700 dolar fiyat seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku