Goldman Sachs, Kripto Para Ticaret Masasını Başlattı

0 37

CNBC tarafından bildirilen bir nota göre Goldman Sachs, Bitcoin türevleri ticaretine başladı. Buna göre sabit gelir ve hisse senedi ticareti için küresel bir yatırım bankası olan Goldman Sachs’ın kripto kabulüne doğru bir adım daha attığı bildirildi. Bu not bankacılık devinin bir kripto para ticaret masası kurduğunu gösteriyor.

Dev yatırım bankası kripto adımını kesinleştirdi

Son haberlere göre, dünyanın en büyük yatırım bankalarından olan Goldman, kripto adımını kesinleştirmiş görünüyor. Ticaret ekibi halihazırda CME aracılığıyla Bitcoin vadeli işlemlerinde iki işlem ve bunlara ek olarak teslim edilemeyen Bitcoin vadeli işlemlerini gerçekleştirmişti. Söz konusu not şu şekilde:

Bitcoin (BTC)’in teslim edilmeyen vadeli işlemlerini ve CME BTC’nin vadeli işlemlerini tümü nakit olmak üzere temel bazda başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. İleriye baktığımızda, kripto para piyasadaki varlığımızı ölçülü bir şekilde de olsa genişletmeye devam ederken, teklifimizi genişletmemize yardımcı olmak için yeni likidite sağlayıcılarını seçerek işe alıyoruz.

 

Yeni ekipte fiziksel kripto ticareti yapılmayacak

Alım satım ekibi, notun sahibi olan ve Goldman’ın küresel para birimleri ve gelişmekte olan piyasalar bölümünün bir parçasını oluşturan Rajesh Venkataramani tarafından yönetilecek. Not ayrıca Goldman’ın tekliflerini genişletmenin bir yolu olarak ticaret kurumlarını “seçmeli olarak işe almaya” başlama planlarını da ayrıntılı olarak içermektedir. Daha da önemlisi, firma fiziksel Bitcoin (veya başka herhangi bir kripto para birimi) ticareti yapmayacak.

Goldman kripto para birimlerini benimsemeye karar verdi

Goldman’ın kripto ticaretine yönelik girişimleri, mart ayında Bitcoin ticaret masasını yeniden açacağı bildirildiğinde tekrar su yüzüne çıktı. Haberler, Goldman’ın varlıklı müşterilerine Bitcoin ürünleri sunmaya başlama hamlesi ile devam ediyor. Ancak şirket, kripto konusunda her zaman olumlu düşünmüyordu. Geçen yıl Goldman, Bitcoin’in “bir varlık sınıfı” ya da “uygun bir yatırım” olmadığını söylemişti. Goldman Sachs her ne kadar geçmişte kripto hakkında karışık görüşler paylaşmışsa da bu yıl kriptoyu benimseme yönünde net adımlar attı. Goldman Sachs CEO’su David Solomon, geçen ay Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin düzenlenme biçiminde “büyük bir evrim” beklediğini söyledi. 2021 boyunca kripto piyasasına yayılan yeni ilgi dalgasının etkisiyle, Goldman mevcut eğilime katılmaya niyetli görünüyor.

Kaynak Cryptobriefing.com Markets.businessinsider.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku