Goldman Sachs Kripto Para Sektörüne Girmeye Hazırlanıyor 

0 1

ABD bankacılık devi Goldman Sachs banka içindeki bir kaynağa göre dijital varlık saklama hizmetini incelemek için resmi olarak araştırma yapmaya başladı.

Proje ile ilgili zamanlama sorulduğunda Goldman kaynağı bankanın bu konudaki planlarının “yakında belli olacağını” söyledi.

Goldman’ın dijital varlık saklama hizmeti için yayınladığı bilgi istek talebi 2020nin sonuna doğru birkaç tanınmış kripto saklama hizmeti sunan şirkete iletildi.

 Adının açıklanmasını istemeyen bir Goldman kaynağı JPMorgan gibi biz de dijital saklama hizmetini inceleyen bir bilgi talep formu yayınladık. Dijital saklama sürecini kapsamlı bir şekilde araştırıyor ve bir sonraki adımın ne olacağına karar veriyoruz ”dedi. The Block tarafından bildirildiği üzere Ekim 2020de JPMorgan tarafından kripto saklama hizmetine ilişkin bir bilgi talep formu yayınlanmıştı.

Goldman içerisinden bir kişi bankanın dijital varlıklar girişiminin ABD Para Birimi Denetleyici Ofisinden (OCC) gelen son resmi açıklamayla ilgili olarak stablecoinlere atıfta bulunarak “geniş bir dijital stratejinin parçası” olduğunu söyledi.

Goldman Sachs İlk Değil

 Goldmanın olası girişimi ABDde bir ilk değil ve aslında yeni başlayan bir trendsin son örneği. Bu ayın başlarında Anchorage Digital Bank Para Birimi Denetleyici Ofisinden şartlı onay kazanan ilk kripto para birimi şirketi oldu.

Anchorage Başkanı Diogo Mónica bir röportajda bu düzenleyici onayın birçok büyük ve riskten kaçınan kurumsal oyuncuyu kripto para birimine davet edeceğini söyledi.

JPMorgan Goldman ve Citi gibi en çok merak edilen üç büyük ABD bankası sorulduğunda Mónica “Tüm bu bankalarla bu konuda  iş birliği içerisindeyiz” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku