FinCEN Tartışmalı Kripto Kuralları için Yorum Süresini Tekrar Uzatıyor

0 0

ABD Finansal Suçlarla Mücadele Birimi (FinCEN) kripto para cüzdanlarına yapılan işlemler için kripto para borsalarının karşı taraf bilgilerini toplamasını ve depolamasını gerektiren tartışmalı bir kural için yorum süresini tekrar uzatma kararı aldı.

FinCEN değişikliği Salı günü duyurarak tüm yorumların değişikliğin ABD hükümetinin seyir defteri olan Federal Sicile gönderilmesinden 60 gün sonra yapılması gerekitğini belirtti.Bu hareket önceki 15 günlük sürenin çok kısa olduğundan şikayet eden kripto para endüstrisi için bir zafer. FinCEN daha önce yorum süresini önerilen bir para birimi işlem raporu kuralı için 15 gün ve karşı taraf veri toplama kuralı için 45 gün uzatmıştı.

“NPRMye yapılan tüm yorumların artık bu Uzatma Bildiriminin Federal Kayıtta yayınlandığı tarihten itibaren 60 gün içinde yapılması gerekiyor”  

Pazartesi akşamı ABD Senatosu tarafından da onay alan Hazine Bakanı Janet Yellen için FinCEN önderisi oylamadan önce kendisine sorulan konular arasında yer alıyordu. Yazılı bir yanıtta “FinCEN tarafından Aralık 2020de önerilen bazı dijital varlıkların Banka Gizlilik Yasası kapsamında nasıl ele alındığına ilişkin kuralların farkındayım” dedi.

“Paydaşlarla yeterli görüş alışverişi ve onlardan girdi sağlama ihtiyacı konusunda hemfikirim. Onaylanırsa tekliflerin paydaşlardan uygun girdinin nasıl sağlanacağına dair bir değerlendirmeyi de içerecek şekilde tam ve her detay ele alınacak bir şekilde gözden geçirilmesini sağlamak niyetindeyim.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku