Goldman Sach: Bu Gerçekleşmedikçe Bitcoin deki Volatilite Büyük Bir Sorun Olmaya Devam Edecek

0 0

Goldman Sachtan Jeff Currieye göre Bitcoin yaşanan dalgalanmaya rağmen olgunluk belirtileri gösteriyor. Bununla birlikte kurumsal yatırım sektöründen akan fonlar BTCnin mevcut yükseliş döngüsünde gerçekleşen kazançlarına kıyasla hala küçük.

Daha Fazla Kurumsal Yatırım Gerekli

Currie Goldman Sachın emtia araştırmasına başkanlık ediyor ve lider kripto para biriminin istikrarı sağlamak için finans dünyasından daha fazla yatırım çekmesi gerektiğine inanıyor. Currienin açıklamaları Bitcoinin ve kripto para piyasasının geri kalanının Pazartesi günü 200 milyar doların üzerinde piyasa değerinin 24 saatten daha kısa sürede silinip önemli bir düşüş yaşamasının ardından geldi. Currie Pazartesi günü CNBCden Steve Sedgwick ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

Piyasasın daha fazla olgunlaşmaya başladığını düşünüyorum. Bence herhangi bir yeni piyasada bu tür dalgalanmalar ve onunla ilişkili riskler vardır. Piyasada somut bir istikrar yaratmanın püf noktası kurumsal yatırımcıların katılımında bir artış görmektir ve şu anda bu kurumsal yatırım istenilen düzeyde değil… Kabaca yüzde 1i (şu anda BTCye yatırılan 600 milyar dolar) kurumsal paradır.”

Bitcoinin değeri son birkaç ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42 bin dolara yaklaşarak muazzam bir artış gösterdi. Lider kripto para birimi an itibariyle 33.456 dolardan işlem görüyor ve yılın başından bu yana hala yüzde 17 artış kaydetmiş durumda. En büyük altcoin olan Ethereum 1.030 dolardan işlem görüyor ve yılın başından itibaren yüzde 42 arttı.

Volatilitenin Azalması Şart

Küresel olarak yatırımcılar Bitcoini tıpkı altın gibi bir değer deposu olarak görmeye başladı. Dünya çapında salgınla verilen mücadele kapsamında hükümetler ekonomilerin çökmesini engellemek için sert önlemler aldı ve hala da almaya devam ediyor. Fiat para birimlerinin devalüasyonu Bitcoin ve diğer dijital varlıklar gibi alternatif yatırımlar arayan birçok yatırımcı için endişe vericidir.

Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi tanınmış yatırımcılar yakın zamanda Bitcoini desteklediklerini açıkladılar. Aynı zamanda fon yöneticileri de belki de BTC fiyatlarındaki artıştan yararlanmak için portföylerinin bir kısmını kripto para birimi sektörüne tahsis etmeye başladılar.

JP Morgan gibi büyük yatırım bankaları Bitcoine eskisinden çok daha fazla ilgi gösteriyor. Bankadaki stratejistler yakın zamanda Bitcoinin 146 bin dolara yükselebileceğini tahmin etti. Ancak BTCnin bu fiyat seviyesine ulaşmak için oynaklığın azaltması gerektiği konusunda uyarıda bulundular.

Bitcoin piyasasındaki oynaklık fiyatı tahmin etmeyi zorlaştırıyor. Bu arada boğalar dikkatlerini fiyatı 33 bin doların üzerinde tutmaya yöneltti. Fiyatıın 30 bin dolara inmesi muhtemeldir; özellikle şimdi Bitcoin 4 saatlik grafikte 50 Basit Hareketli Ortalamanın altında işlem görüyor.

 100 SMAnın altında bir kırılma daha fazla satın alma siparişi gerektirecek ve böylece genel baskı artacaktır. Kısa süre önce 30 bin dolarlık destek doğrulandı ancak itici güç gelirse Bitcoin 27.500 dolarlık birincil desteğe geçebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku