Glassnode’un Son Verileri Bitcoin’in (BTC) Bir Sonraki Adımına Dair Somut İpuçları Veriyor

0 74

Blockchain verileri, şu anda yaklaşık dört milyon Bitcoin’in dolaşımda olduğunu gösteriyor. Sayı, her geçen ay biraz daha azalıyor.

Bu veri, blockchain verilerini izleyen bir analiz firması olan Glassnode’un değerlendirmesidir. Bu model, satın almak ve satmak için mevcut olan ve giderek azalan Bitcoin arzının, daha fazla kurumsal yatırımcı lider kripto para birimini bir yatırım olarak benimsediğinden, fiyat artışına yol açabileceğini gösteriyor.

Glassnode’a göre, Bitcoin’in “likit arz değişikliği” – son 30 gün içinde dolaşımdaki coin sayısının değişme miktarı – geçen yılın çoğu için negatifti:

Bu, geçmişte görülenden daha uzun bir negatif dönemdir ve potansiyel olarak, geçen hafta yüzde 21’lik geri çekilme gibi kısa vadeli düzeltmelere rağmen uzun vadede Bitcoin’in fiyat gücüne daha fazla destek sağlar.

Glassnode’a göre, Pazartesi günü itibariyle, sürekli dolaşımda olan ve alım, satım ve işlem için yalnızca yaklaşık 4 milyon BTC vardı. Likit ve yüksek likiditeye sahip kuruluşlar tarafından tutulan BTC arzının 30 günlük net değişimi, Temmuz ve Ağustos arasındaki kısa süreli ve yine Aralık ayındaki kısa süreli kısıtlama dışında, geçen Nisan ayından bu yana negatif bölgede kaldı.

Glassnode 26 Şubat’ta haftalık haber bülteninde “Bu daha önce hiç bu kadar uzun bir süre olmadı ve kısa süre içinde büyük bir arz sıkışıklığına yol açabilir” dedi.

Bitcoin’in Uzun Vadeli Değeri Daha Fazla Tanınıyor

Bitcoin blockchain’in geçen Mayıs ayında üçüncü yarılanması, madencilik ödüllerinin hızını 12,5 BTC’den her veri bloğu için 6,25 BTC’ye düşürdü. Aynı zamanda, Goldman Sachs, Citigroup ve BlackRock gibi büyük Wall Street firmaları artık kripto para birimleriyle uğraşırken, ödeme devleri PayPal ve Square’in Cash Uygulaması, kullanıcılarının dijital varlıkları alıp satmalarına izin verdi.

Pazartesi günü, riskten korunma fonu Third Point’in CEO’su ve kurucusu Daniel Loeb, bir dizi tweetinde “kripto para piyasasına derin bir giriş yaptığını” yazdı.

Tezgah üstü bir bitcoin brokeri olan Alessandro Andreotti, CoinDesk’e “kurumlar aylık oalrak, üretilen Bitcoin’den daha fazla Bitcoin satın alıyor ve herkes için yeterli değil” dedi.

“Bu, son zamanlarda Bitcoin’in fiyatını artıran en büyük faktör” diye ekledi.

Geçtiğimiz haftaki fiyat düzeltmesinin bazı perakende yatırımcıların güvenini sarsmasının ardından, arz dinamiği, Bitcoin piyasasına yükseliş modunu geri kazandırmak için çok önemli olabilir. Satış, Bitcoin’i 21 Şubat’ta ATH’si olan 58 bin dolar’dan yüzde 26 düşüşle 43 bin dolar’a yaklaştırdı.

Glassnode’a göre, Bitcoin’in Ocak ayı başındaki son büyük piyasa düzeltmesiyle karşılaştırıldığında, geçen hafta daha az sayıda uzun vadeli Bitcoin sahibinin pozisyonlarını düşürdüğü veya kar elde ettiği görüldü. Bu, gölgeli kırmızı alanın – uzun vadeli sahipler tarafından pozisyon azaldığını gösteren – nötr bir zemine doğru geri hareket ettiği aşağıdaki grafikte görülebilir.

 Arz Sıkıntısı

Başka bir blockchain analiz firması olan CryptoQuant’tan gelen veriler, kabaca 600 milyon dolar değerinde 12.binden fazla BTC’nin Salı günü, kripto para borsası Coinbase çıkarıldığını gösteriyor. Bu, bir veya daha fazla kişi tarafından uzun vadeli bekletme için soğuk depolamaya olası bir geri çekilme olarak görülüyor. kurumsal yatırımcılar. Bu aynı zamanda yatırımcıların indirimli bir fiyata Bitcoin biriktirmek için fiyat düşüşünden yararlandığının bir işareti olabilir.

Dijital varlık borsası Blocktane’nin CEO’su John Willock’a göre, Coinbase Pro gibi borsalar, kurumlar tarafından bitcoin alıp satmak için tercih edilen birkaç platform arasında yer alıyor. Bu, bitcoin’in zaten sınırlı arzının bu büyük Bitcoin alıcıları için yalnızca daha kıt olduğu anlamına gelir.

Willock, “Coinbase, yalnızca kendi borsaları, likidite sağlayıcıları ve likidite havuzlarına meşru fonların kaynağı için tam olarak incelenebilen taraflarca getirilen coinlere dokunacak. Bu platformda bulunan bitcoin ‘temiz’ olarak kabul edilebilir ve son zamanlarda bir hack, hırsızlık, fidye yazılımı veya darknet pazarlarının getirisi olmamıştır.” dedi.

Willock, “genel pazardan daha yüksek standartlara sahip oldukları için” kurumlar için daha az bitcoin bulunabilir hale geliyor. Sonuç olarak, bu tür kurumlar bu” temiz “borsalarda coinler için teklif vermeye zorlanabilir ve bu da genel olarak fiyatı yükseltir.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku