Glassnode’dan Kritik Uyarı Geldi: Bitcoin, Rusya, Fed, Borsa!

1.110
Önde gelen analitik firması Glassnode’un kurucu ortakları, Bitcoin (BTC) yatırımcılarını mevcut makroekonomik ortamın BTC için başka bir satış olayını tetikleyebileceği konusunda uyarıyor. BTC, an itibariyle 38.895 dolardan işlem görüyor.

 Mevcut makoekonomik ortam, piyasayı tekrar vurabilir

Glassnode’un en son haber bülteninde Jan Happel ve Yann Allemann, Bitcoin’in riskli varlıklarla korelasyonunun yüksek kaldığını ve ABD borsasındaki bir düzeltmenin BTC’yi de aşağı çekeceğini öne sürüyor. Uzmanlar, “Analizimiz, piyasa risklerine karşı bu duyarlılığın ve daha güçlü düşüş olasılığının [BTC]’ye olan güven eksikliğinden değil, riskli bir makroekonomik ortamdan kaynaklandığını önermeye devam ediyor.” ifadelerini kullandı. Glassnode kurucu ortaklarına göre, Federal Rezerv, kalıcı enflasyonla mücadele amacıyla bilançosunu ayda 95 milyar dolara indirdiğini açıkladıktan sonra makroekonomik manzara tehlikeli görünüyor. Rapor, ayrıca, Rusya savaşının Avrupa Birliği topraklarını yayılıp daha büyük bir kaosa neden olma riskinden de bahsediyor.
Riskli ortama yanıt olarak Glassnode yöneticileri, geçen hafta kripto para piyasalarından 100 milyon doların üzerinde para çıktığını ve çıkışların ağırlığını BTC’nin aldığını söylüyor. Analistler, “Kripto para piyasasına yakından bakıldığında, geçen hafta 134 milyon dolarlık fon çıkışı görüldü ve 2022’deki ikinci en yüksek haftalık çıkış oldu. Solana 3,7 milyon dolarlık giriş aldı ve altcoin‘ler (çoklu varlık) 5 milyon dolarlık giriş kaydetti. Bitcoin’den 131 milyon dolarlık devasa bir para aktı.” açıklamasını yaptı. Allemann, kötü makroekonomik tabloya rağmen, BTC’nin zincir üzerinde güç belirtileri göstermeye devam ettiğini söylüyor. Allemann’a göre, BTC yatırımcıları Bitcoin’i kripto borsalarından tarihi bir oranda çekiyor ve bu da bir dip seviyenin görülebileceğini gösteriyor. Borsalarda daha az arz, satış baskısının azalmasına yol açar.

 

Analist Michael van de Poppe: Bitcoin bu direnç noktasını desteğe çevirmeli

Popüler trader ve kripto para analisti Michael van de Poppe, boğaların 42 bin doları desteğe çevirmeyi başarması durumunda yukarı yönlü bir kırılmanın mümkün olduğunu söylüyor. Daha sonra ise  ilk büyük engelin 45 bin dolar civarında bulunduğunu ifade ediyor. Van de Poppe, bu gerçekleşmezse, 40 bin doların uzun vadeli işlemler için çok önemli bir temel oluşturabileceğini söylüyor.
GalaxyBTC olarak bilinen diğer bir analist, devam eden yükseliş modelinin yeni momentumun BTC’yi önemli bir direnç çizgisinin üzerine itebileceğini öne sürüyor. Günlük grafik, BTC’nin yükselen bir kanalın destek hattından sıçradığını ve boğaların 40 bin doların altındaki son düşüşte ayılarla savaşmayı başardığını gösteriyor. Analist, ”Mümkün olduğunca basit tutacağım. BTC şu anda yükselen bir kanala doğru birikim modelinde. Bu süreçten sonra, 60 bin dolar geliyor.” açıklamasını yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku