Elon Musk, 43 Milyar Dolara Twitter’ı Satın Almayı Teklif Etti

57

Tesla CEO’su Elon Musk, Perşembe günü sosyal medya devi Twitter’ı hisse başına 54,20 dolar seviyesinden satın almayı teklif etti. Musk, geçtiğimiz günlerde yüzde 9,2 oranında hisse satın alarak Twitter’ın en büyük hissedarı oldu.

Elon Musk, Twitter’ı dönüştürmek istiyor

Teklif, Twitter’ın son kapanışına göre yüzde 15’in üzerinde bir primi temsil ediyor ve sosyal medya devini kabaca 43 milyar dolar olarak değerlendiriyor. Musk, şirketteki hissesini açıklamadan hemen önce teklifin Twitter’ın hisse fiyatında yüzde 38 prim olduğunu söyledi. Musk, teklifinin en iyi ve nihai olduğunu ve reddedilirse Twitter hissedarı olarak pozisyonunu yeniden gözden geçireceğini söyledi.

Twitter Başkanı Bret Taylor’a yazdığı bir mektupta ünlü CEO, Twitter’ın dünya çapında bir özgür konuşma platformu haline gelmesi için dönüştürülmesi gerektiğini söyledi. Mevcut haliyle şirketin bunu yapamayacağına inanıyor. Bu konuda Elon Musk görüşünü şöyle açıklıyor:

Twitter’ın olağanüstü bir potansiyeli var. kilidini açacağım.

Devralma teklifi, Musk’ın sosyal medya şirketinin en büyük hissedarı olmasına rağmen Twitter yönetim kurulu üyeliğini reddetmesinden günler sonra geldi. Twitter yönetim kurulu üyelerinin şirketin yüzde 15’inden fazlasını elinde tutmasına izin verilmediği göz önüne alındığında, bu hamle olası bir devralma teklifiyle ilgili spekülasyonları ateşliyor. Tesla CEO’su Musk, Twitter hisselerini satın aldığından beri, tweet’ler için olası bir düzenleme düğmesi ve Dogecoin (DOGE) ile ödeme kabul edecek bir abonelik hizmeti de dahil olmak üzere sosyal medya platformu için çeşitli planlarda çalışıyor.

Musk’ın Twitter hesabı ile yaptığı paylaşımlar piyasayı etkiliyor

Şirketteki hissesini açıklamadan önce bile Musk, sosyal medya platformunda iyi ya da kötü büyük bir takipçi kitlesine sahip oldu. Tesla’nın hisse senedi fiyatıyla ilgili tweet’leri düzenleyici otoriteleri rahatsız etti, ancak aynı zamanda piyasalar arasında dalgalanmalar meydana getirdi.

Musk’ın kripto para piyasasıyla ilgili tweetleri, özellikle köpek temalı kripto para DOGE, kripto piyasasında da şiddetli dalgalanmalara neden oldu. Şu anda 81 milyondan fazla takipçisi ile Twitter’da en çok takip edilen sekizinci hesap konumunu koruyor. Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku