Glassnode’dan Kritik Bitcoin Raporu: Ufukta Ayı Piyasası mı Var?

913

Bitcoin (BTC) fiyatı 2 Aralık Perşembe günü 56 bin doların üzerinde kalırken, 1 Aralık’ta 59 bin ila-60 bin dolar seviyesini kırmak için yedinci başarısız girişimini gerçekleştirerek bir tür belirsizlik içerisinde işlem görmeye devam ediyor.

Glassnode verilerine göre Bitcoin’e olan güven arttı

Kripto para trader’ları Bitcoin’in gideceği yönden emin değiller, ancak Bitcoin’in 1 Aralık itibariyle Ortalama Harcanan Çıktı Ömrü (ASOL) ile ilgili son veriler, blockchain analitik ve veri firması Glassnode’a göre güvenin artabileceğini gösteriyor. ASOL’deki düşüş, yatırımcı güveninin arttığını ve daha az coin harcandığını gösterirken, ASOL’deki artış, düzeltmeler sırasında kazanç elde edildiğini gösterir. Glassnode’un bu durum hakkındaki yorumu ise şöyle:

Bitcoin Ortalama Harcanan Çıktı Ömrü, Ekim ayının sonlarında zirveye ulaştıktan sonra nispeten düşük bir 35 günlük seviyeye geri döndü. ASOL eğilimleri, eski kripto paraları harcadıkça daha da yükselerek yatırımcılara kar bıraktı. Düzeltmeler sırasında ASOL’un azalması, yatırımcı güveninin arttığının ve daha az kripto paranın harcandığının bir işaretidir.

Gerçekten de, Ekim ayının sonundaki zirveden sadece birkaç hafta sonra, Bitcoin varlığına göre ayarlanmış ASOL (7 günlük EMA) 35 günlük oldukça düşük bir seviyeye düştü, bu da eski kripto para birimlerine sahip yatırımcıların düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Plan B rumuzlu kripto para analisti, lider kripto paranın fiyat hareketine ilişkin olarak hala 100.000 dolara ulaşma yolunda olduğuna inanıyor, konu hakkında ise şunları söylüyor:

Stok-Akış modeli Mart 2019’dan bu yana 1 standart sapma bandında (koyu mavi) 100.000 ABD Dolarını hedefliyor.

Özellikle, ünlü analistinin taban modeli, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında kapanış fiyatını doğru bir şekilde tahmin ettikten sonra Kasım ayında ilk tahminini kaçırdı. Bu nota şunları ekledi:

Hiçbir model mükemmel değildir, ancak bu büyük bir eksiklik ve 10 yılda bir ilk! Aykırı ve tahmin edilemez. Floor modeline 1 ay daha süre vereceğim. S2F modeli etkilenmedi ve 100.000$’a ulaşma yolunda.

“Bitcoin için 52.000 dolar civarında olası bir kısa vadeli toparlanma gelebilir”

Öte yandan, önemli kripto para trader’ı Michael van de Poppe kısa süre önce, 56.000 dolar seviyesinin kaybedilmesi durumunda Bitcoin için olası bir senaryoyu tartıştı. Poppe, 52.000 dolar civarında olası bir kısa vadeli toparlanmanın meydana gelebileceğini söyledi, ancak 40.000 dolar civarındaki bölgeyi şu şekilde vurguladı:

Haftalık zaman diliminde son zamanlardaki en düşük seviyede olduğu için ayı piyasasından kaçınmak için üzerinde kalmak için çok önemli bir bölge

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi şu anda BTC, CoinMarketCap istatistiklerine göre, son 24 saatte %1,68 ve önceki yedi gün içinde %3,35 düşüşle 1,06 trilyon dolarlık bir piyasa değeri ile 56,326 dolardan işlem görüyor. Genel olarak, Bitcoin fiyatındaki düşüşün ve kripto para piyasasının genel durgunluğunun, covid-19’un yeni Omicron varyantının yayılmasını çevreleyen endişeye atfedilebilir gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak finbold
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku