CoinMarketCap Kripto Topluluğunun Yıl Sonu İçin Bitcoin Tahmini Şaşkınlık Yarattı

1.969

CoinMarketCap kripto topluluğunun en son tahminlerine göre, Bitcoin (BTC)’in Aralık ayı sonuna kadar 53 bin dolar civarında işlem görmesi bekleniyor. Kripto veri istatistikleri platformu CoinMarketCap, kısa süre önce, kullanıcıların her ay en sevdikleri dijital varlıklar için kripto para birimi fiyatlarına oy vermelerini sağlayan yeni bir ürün piyasaya sürdü. Özellikle yeni araç olan ‘Fiyat Tahminleri’, kullanıcıların önümüzdeki altı ay için fiyat tahmini yapmalarına ve diğer insanların onlar hakkında gerçek zamanlı olarak ne düşündüklerini görmelerine olanak tanıyor.

Kripto analisti PlanB’nin Bitcoin fiyat tahmini

"Sosyal

İlginç bir şekilde, kripto topluluğunun sosyal Bitcoin fiyat tahminleri, 30 Aralık 2021’de 53.040 dolarlık ortalama fiyatı gösteriyor ve bu, mevcut Bitcoin fiyatı olan 65.227 dolardan 12.187 dolar veya %18,68 oranında daha düşük. Yayınlandığı tarihte ortalama fiyat tahminine ulaşmak için 80.468 kişi oy kullandı.
Ayrıca, birçok önde gelen kripto para analistinin bir boğa koşusunun ikinci ayağının başladığını tahmin etmesine rağmen, tahminler Bitcoin fiyatının Aralık ayının sonunda ve Ocak ayının başında düşmeye devam edeceğini ve gelecek yıla kadar da süreceğini gösteriyor.

Özellikle, topluluk tarafından yapılan tahmin, BTC’nin hisse senetlerine dayalı olarak Kasım ayı sonunda 98 bin dolar ve Aralık ayı sonunda yaklaşık 135 bin dolar seviyesinde işlem göreceğini öngören takma ismi Plan B olan analistin tahmininden büyük ölçüde farklı. Gerçekten de, tarihsel eğilimler, Bitcoin fiyatının bu yılın sonundan önce parabolik seviyelere ulaşabileceğini gösteriyor. Ancak, herhangi bir sözde siyah kuğu olayı yatırımcıların tüm zamanların en yüksek seviyelerine dair umutlarını kırabilir. Örneğin, dünkü China Evergrande Group’un 148 milyon dolarlık tahvil ödemesinde temerrüde düştüğüne dair endişeler, kripto para piyasalarına şok dalgaları gönderdi ve bu da ortalama %5 değer kaybı yaşattı.

CoinMarketCap ortalama fiyat tahmini

Ortalama fiyatı formüle eden bilgiler, CoinMarketCap tarafından derlenen kullanıcı gönderilerine dayanıyor. Her ayın sonu için tahminler, ayın 21’i itibariyle gönderiliyor. Yeni fonksiyon, piyasa tahminlerini tek tip bir şekilde birleştirerek, yatırımcıların bu piyasadaki farklı varlıkların alım satım duyarlılığını ölçme işlemini kolaylaştırıyor. Kullanıcıların, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatını farklı kripto sohbet gruplarında sormak yerine, her varlık için tahmini ortalamaları bu araç ile görüntüleyebiliyor.

"Görsel:

Ayrıca, kullanıcılar artık geleneksel finansal piyasalardaki satış yönlü hisse senedi araştırma raporlarına benzer bir şekilde varlık fiyat performansını piyasa beklentileriyle karşılaştırabilir. Tahmini trendi ve gönderim dağılımını gösteren grafikler veri özetine dahil edilmiştir. Kriptoarena.com olarak daha önce de yer verdiğimiz üzere Bitcoin (BTC), 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonraki gün, %2,34 oranında düşüşle 65.227 dolardan işlem görüyor. Bitcoin 1.2 trilyon doların üzerinde bir piyasa değeri ile son yedi gün içinde %5,40 oranında artış kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku