Glassnode’dan Kritik Açıklama: Bitcoin Neden Düşüyor?

739
Glassnode analistleri, Bitcoin (BTC)’nin zayıf performansının arkasındaki faktör üzerine yoğunlaşırken, ralli için neden 45 bin dolar seviyesinin oldukça önemli olduğunu açıkladılar.

 Asya piyasalarından gelen satış baskısı, düşüşü tetikliyor

Twitter’da”Ultravirtu” olarak bilinen zincir üstü analisti Johannes, son yıllarda Asyalı, Avrupalı ​​ve Amerikalı trader’ların Bitcoin (BTC) piyasasındaki faaliyetlerini karşılaştıran bir araştırma yaptı. Glassnode sisteminden elde edilen verilere göre, Bitcoin fiyat hareketindeki düşüş zamanlamasına incelendiğinde, mevcut çöküşün arkasındaki etken olarak Asya’dan eşi görülmemiş miktarda satış olduğunu ortaya koyuyor. Analiste göre, Glassnode’un zincir üstü verilerine dayanarak, Asya’dan gelen büyük “satış baskısı”, mevcut Bitcoin (BTC) fiyat düşüşünün arkasındaki ana nedenlerden biri.

 ABD’li ve Avrupadaki trader’lar arasında ise tam tersine bir eğilim mevcut. Daha önce, Kriptoarena.com tarafından bildirildiği üzere, Mart 2021’de meydana gelen satış da Asya piyasası seansları esnasında meydana geldi. Bloomberg analistleri, bu teoriyi Mart ayının başlarında gün içi en düşük ve en yüksek seviye analizlerine dayanarak yayınladılar. Başka bir Glassnode analisti TXMCtrades ise, lider kripto para biriminin uzun ve kısa vadeli yatırımcılarının davranışlarını inceliyor. Analiste göre, piyasaya yeni giren yatırımcıları, şu an endişeli. Uzmana göre, Bitcoin 45 bin dolar seviyesini  tutmalı. Aksi takdirde Bitcoin’in (BTC) toparlanması birkaç ay sürebilir. Bu faktörlerin kombinasyonu, 45 bin  doların üzerinde işlem görmenin Bitcoin için aşırı derecede önemli olduğunu doğrulamaktadır. Diğer bir analist ise, 42 bin dolar seviyesine düşmenin, BTC için ayı piyasası anlamına geleceğini savundu.

Bitcoin, son bir yılda büyük başarılara imza attı

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, tam bir yıl önce , 17 Aralık 2020’de kripto para piyasası, Bitcoin (BTC)’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin doları aşmasını kutluyordu. Geçen sene bugün, Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak, 23.447 dolara tırmandı. Bu tarihi dönüm noktasından bir yıl sonra bugün, BTC 47. 592 dolardan işlem görüyor. BTC, bir yılda yüzde 237 artış kaydederek, 10 Kasım‘da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 66.947 dolara ulaştı.

 

2021, kripto para birimleri için büyüleyici bir dönem oldu. 2021’de Bitcoin verilerinde ve istatistiklerinde önemli gelişmeler yaşandı. Bitcoin’in toplam piyasa değeri, 2020’ye kıyasla 4 kattan fazla artarak Kasım’da 2,8 trilyona ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. BTC piyasa değeri, 1,6 trilyon dolara ulaştı. Günlük aktif BTC adresleri 2021’de üç katına çıktı. En az 0.01BTC tutan Bitcoin adreslerinin sayısı  binin üzerinde arttı. Binance’deki kurumsal müşteri sayısı yüzde 86 arttı. 2021’de Binance’de tüm zamanların en yüksek 24 saatlik işlem hacmi 100 milyar USDT’nin üzerindeydi.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku