Kritik Metrik Son 3 Yılın En Yüksek Seviyesinde: Ethereum Ne Yöne Gidiyor?

166

Ethereum (ETH), 3250 doların üzerinde güçlü bir şekilde işlem görmeye devam ediyor. Genel kripto para piyasası, baskı altında olmasına rağmen, Ethereum (ETH) yüzde 2,6 artış kaydetti.

Madenci bakiyeleri son 3 yılın zirvesinde: fiyat için katalizör görevi görebilir!

Ethereum (ETH), bazı pozitif zincir üstü aktiviteleri ile seviyelerini korumayı başarıyor. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, Ethereum  madenci bakiyelerinin geçen ay tam anlamıyla üç katına çıktığını bildirdi ve şunları ekledi:

Ethereum madenci bakiyeleri Ağustos ayında  fırladı ve bugün 81.512  ETH’den 243 bin ETH’ye (yüzde 198) üç katına çıktı. Madenci bakiyelerindeki tarihi artış, Temmuz sonundaki tüm zamanların en düşük seviyesinden bugün 3 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.


ETH fiyat artışı ve yükselen madenci bakiyeleri olumlu bir gelişme gösteriyor. EIP-1559 uygulanmasından sonra, Ethereum, ücret mekanizmasındaki değişiklik nedeniyle deflasyonist bir varlık haline geldi. Ağdaki işlemleri doğrulamak için ETH’nin bir kısmı “yakılıyor”, yani kimsenin erişemeyeceği bir adrese gönderiliyor. Sonuç olarak, Ethereum, bazı uzmanlar için Bitcoin’den daha verimli, bir değer varlık deposu olarak ivme kazanıyor. Araştırmacı Lucas Outumuro, ETH’nin günlük üretiminin düştüğünü ve başlangıcından bu yana ilk kez Bitcoin‘den daha düşük olduğunu belirtti.

Ethereum günlük aktif adres sayısı tüm zamanların en yüksek seviyelerinin hala yüzde 33 altında!

Bununla birlikte, Ethereum Blockchain’deki zincir üstü aktivite, keskin bir sapma gösteriyor. Örneğin, ETH Blockchain’deki günlük aktif adres şu anda günde 450 bin adreste duruyor. Glassnode’a göre, Mayıs 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyelerinin hala yüzde 33 altında. Veri sağlayıcı, ETH Blockchain’deki mevcut aktivitenin “2020 ortasından sonlarına kadar kurulan istikrarlı boğa öncesi birikim aralığına benzer” olduğunu ekliyor. .

Benzer şekilde, ETH Blockchain’deki  işlem sayıları azalıyor Ancak aktif adreslerdeki ve işlem sayılarındaki düşüşe rağmen, ağa ödenen ücretlerin miktarı önemli ölçüde yüksek olmaya devam ediyor. Glassnode, bunun Ethereum Blockchain’deki NFT’lere olan güçlü talepten kaynaklandığını bildirdi. Şu an itibariyle, Ethereum’daki toplam işlem ücreti, günde 10 bin dolar gibi nispeten yüksek seviyelerde. 2020 DeFi yazına kıyasla hala düşük. Ayrıca, ETH tabanlı NFT etkinliğindeki bu artışın bir bedeli var. Mavi çipli DeFi tokenları COMP, UNI, AAVE ve YFI için adres etkinliği düşüşte. Glassnode, bunun yatırımcıların dikkatinde güçlü bir düşüşü temsil eden kötü bir tablo çizdiğini belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku