Glassnode un Bu Araştırması Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Heyecanlandırdı! 

0 0

  Bitcoin bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 37 bin dolar seviyesini geçti. Kripto para piyasasındaki birçok kişi bu yıl BTCnin altı basamaklı rakamlara ulaşabileceğine inanıyor.

Dahası Glassnode Bitcoinin çok daha büyük rakamlara yükselebileceğini gösteren yeni bir tahmin ortaya koydu. Firma tahminlerini BTC MVRV-Z Score metriğine dayandırdı ve bu da Bitcoinin yaklaşık üç yıldır en yüksek seviyesine tırmandığını gösteriyor. Glassnode MVRV-Z Score metriğinin en son benzer bir eğilimi öne sürdüğünde dijital varlığın önümüzdeki altı ay içinde on kat arttığı 2017de olduğunu buldu.

Glassnodea göre MVRV Z-Score tarihsel olarak piyasanın en tepesinde bir “kırmızı bölgeyi” belirtirken tersi piyasa dipleri olan “yeşil bölgeyi” gösteriyor. Bununla birlikte aşağıdaki grafik göstergenin şu anda 7 ile 9 arasında görülen kırmızı bölgeden uzak olduğunu gösteriyor.

Firma ayrıca Bitcoin MVRV Z-Score metriğinin en son 2017-2018 BTC boğa piyasalarında görülen 5in üzerindeki değerlerde keskin bir artış gördüğünü açıkladı. 2017 boğa koşusunda Bitcoin o sırada MVRV-Z Score metriği 5 iken 6 ay boyunca 10 kat büyüdü.

Fiyat 10 Kat Artabilir

Bu muhtemelen 2017nin yukarıda belirtilen eğilimi geri dönerse Bitcoinin altı ayda 37 bin dolarlık mevcut değerinden 10 kat artabileceği anlamına gelebilir.

Ek olarak Bitfinex CTOsu Paolo Ardoino boğa piyasasının devam etmesini bekliyor. Ardoino bir yayında Bitcoinin piyasa değerinin 600 milyar doları aştığını belirtti. Trend devam ederse CTO varlığın Apple Google ve Facebookun piyasa sınırlarını aşabileceğine inanıyor.

Santiment verileri bugün erken saatlerde Bitcoin balina adreslerinin ve zincir üstü işlemlerin artmaya devam ettiğini ve benzersiz BTC adreslerinin 2.323lük yeni bir rekor seviyeye ulaştığını ortaya koydu:

Dahası Bitcoin Miners to Exchange Flow (Madencilerden borsaya olan akış) (1 günlük hareketli ortalama) bile Glassnodea göre 17 ayın en düşük seviyesi 1.397 BTCye ulaştı. Firma Bitcoinin rallisine başladığı 10 Kasım 2020de 17 ayın en düşük seviyesi olan 1.442 BTCnin gerçekleştiğini gözlemledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku