Forbes Analizi: BTC Fiyatı 35 Bin Doları Geçti. 3 Önemli İsimden Çarpıcı Görüşler!

0 2

Bitcoin CoinMarketCap verilerine göre bugün 35 bin doları geçerek yeni bir rekor kırdı. Dijital varlık 20 bin dolarlık rekor seviyesini kırdıktan sonra kısa bir süre içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

Analistlerden Çarpıcı Açıklamalar “Yeni Hedef 40 bin Dolar”

Bitcoin fiyatlarının buradan nereye gidebileceğine gelince birkaç piyasa gözlemcisi bu konu hakkında teknik analizler sundu.

Dijital Sermaye Yönetimi genel müdürü Tim Enneking “Özellikle diğer teknik ticaret verilerinin yokluğunda tekrar tekrar gördüğümüz gibi BTC fiyatı yuvarlak rakamlara çekiliyor” dedi.

“Şimdi fiyat o kadar yüksek ki artık binler yerine on binler var. Fiyat bu noktadan 40 bin dolara ulaşacaktır.”

Dijital para birimi tüm zamanların en yüksek seviyelerine tırmanırken çok az dirençle karşılaştığını belirten Enneking şu anda “keşfedilmemiş” bölgede olduğumuzu vurguladı.

CryptoPatterns haber bülteninin yayıncısı Jon Pearlstone da benzer bir bakış açısı sundu:

“Bitcoinin 30 bin dolara ulaştıktan sonra geri çekildiği ve ardından 35 bin doları geçmesi gerçeği olumlu bir gelişme ancak güçlü destek veya zayıf direnç olarak görülmemeli çünkü bu fiyat seviyesinde çok az veri var” dedi.

 Orta ve Uzun Vadeli Bitcoin Analizi

Dijital para biriminin önümüzdeki haftalarda ve aylarda neler yapabileceğine gelince her iki analist de konuya ağırlık verdi.

Enneking Bitcoinin 35 bin dolara geçişini “30 bin dolarlık seviyenin kritik bir hal aldığını ve fiyatın bu seviye etrafında dalgalanmaya devam edeceğini.” söyledi.

“Düşük 30 bin dolarlardaki bu kısa vadeli konsolidasyonun 40 bin dolarlık bir ralli için hazırlık aşamasında olduğu oldukça açık görünüyor.”

Pearlstone ayrıca yatırımcıların kripto para birimini 40 bin doların üzerine çıkarması durumunda bir sonraki direncin 50 bin dolarlık kilit fiyat seviyesinde olacağını tahmin ederek yukarıda belirtilen fiyat seviyesine de değindi.

Bununla birlikte Bitcoin 27.500 doların altına düşerse dijital para biriminin 20 bin doları yeniden test edeceğinin “yüksek bir olasılık” olduğunu vurguladı.

Celsius Networkün kurucu ortağı başkanı ve CEOsu Alex Mashinsky de bir yükseliş durumunu desteklemek için pek çok neden olsa da dijital para biriminin bir yılda yüzde 300den fazla yükseldiğini ve geri çekilme için “gecikmiş” olduğunu belirtti.

“Şimdi ve Mart arasında yüzde 30luk ciddi bir düzeltme bekliyorum ve sonra 50 bin dolar veya daha fazla yeni yüksekler göreceğiz” dedi.

Mashinsky ayrıca Bitcoinin altı haneli bir fiyat etiketine tırmanması için ihtiyaç duyulacak faktörlerden bahsetti ve şunları ekledi:

“100 bin doları aşmamız için yeni yönetimin BTC ve ETHyi benimseyen daha fazla kurumların partiye katılma yolunu açmasının gerekliliğidir.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku