Glassnode: Bitcoin’de (BTC) 47 Bin Dolar Seviyesi En Güçlü Destek Görevini Gördü

0 33

Bitcoin’in (BTC)  dolaşımdaki arzının yaklaşık yüzde 6,5’i zincir üzerinde hareket ederken, piyasalar 47 bin dolar seviyesinde destek buldu ve bu destek şimdiye kadarki en büyük BTC birikim seviyelerinden birini temsil ediyor.

Kripto para analiz firması Glassnode, BTC için kabaca 47.000 dolar seviyesinde çok önemli bir destek bulunduğunu belirtti ve bu olayı, 2020’nin sonlarında Bitcoin’in 11.000 dolar’ın üzerine çıkmasından bu yana belirlenen en büyük destek olarak tanımladı.

Glassnode’un 8 Mart tarihli raporuna göre , BTC’nin fiyatı geçen hafta 45.000 dolar seviyesine yakın yerel bir düşük seviyeden fırladıktan sonra 45.500 dolar ile 48.900 dolar arasında işlem gördüğü için yaklaşık 1.2 milyon Bitcoin hareket haline geçti.

Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft , destek kuruldukça Bitcoin’in dolaşımdaki arzının yaklaşık yüzde 6,5’inin zincir üzerinde hareket ettiğini belirtti.

Glassnode, büyük Bitcoin hareketlerinin birikimin göstergesi olabileceğini öne sürerken, diğer bir yandan da gerçekleşen bu faaliyetlerin çıkış yapmak isteyen satıcılara ait olabileceğini de belirtti.

“Sormamız gereken önemli soru, gerçekleşen bu hareketler birikimle mi ilgili yoksa satıcıların çıkış yapmak için acele ettikleri ile mi?”

Bununla birlikte, borsalarda tutulan Bitcoin sayısının son düşüş eğilimini sürdürdüğünü ve geçen hafta 32.500 BTC’nin merkezi platformlardan çekildiği belirtildi.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 53.825 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku