Glassnode Bitcoin İçin 2 Senaryo Ortaya Koydu: 50 Bin Dolar Mümkün mü?

57

Bitcoin (BTC)’in fiyatı son birkaç gündür 46.500 dolar civarında hareket ediyor ve 47.000 dolarlık kilit direncin üzerinde konsolide olamıyor. Lider kripto para birimi, Ağustos ayına, iki aylık 30 bin ila 40 bin dolarlık fiyat bölgesinden çıkan bir yükseliş notu ile başladı. Ayrıca, 46.763 dolar ile iki ayın en yüksek seviyesini kaydetmek için 45 dolar dolar fiyat direncini de kırdı.

En iyi kripto para birimi, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.683 doları yeniden test etmeden önce şimdi 50 bin dolarlık bir fiyat hedefini izliyor. Zincir üzerindeki önemli metrikler tekrar yeşil renkte yanıp sönüyor, ancak bu noktada 50 bin dolar zorlu bir direnç gibi görünüyor. Hızlı bir analiz, Bitcoin (BTC)’in 50 bin doların üzerine çıkmadan önce 42 bin doların altına küçük bir geri çekilmeyle karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor.

Bitcoin Net Kârı Pozitife Dönüyor

Net gerçekleşmemiş kar/zarar (NUPL), Bitcoin ağının net karda olduğu anlamına gelen 0,52’ye ulaştı. NUPL, gerçekleşmemiş kâr ile gerçekleşmemiş zarar arasındaki farktır ve tüm piyasanın net kâr veya zararda olup olmadığını gösterir. Ağustos ayının ilk haftasına kadar, NUPL değeri Bitcoin sahipleri için net bir kayıp gösterdi. Glassnode verileri, NUPL değerindeki ani toparlanmanın piyasa için iki temel senaryoya işaret ettiğini gösteriyor:

  • Ayı piyasası yardım mitingleri
  • Boğa piyasalarının güvensizlik evreleri

Mevcut piyasa eğilimine bakıldığında, en iyi kripto para birimi Mayıs ayında başlayan uzun bir düşüş evresinden çıktığı için NUPL değeri çoğunlukla ikinci senaryoyla örtüşüyor görünüyor. Bu, toplamda, STH’lerin on-chain maliyet esasına göre hafif bir kârda olduğu anlamına gelir. Kripto para borsalarında tutulan Bitcoin miktarı düşmeye devam ederken, fiyat hareketi uzun süredir tutulan RSI bölgesinin yanı sıra 200 MA’nın üzerine çıktı. Pek çok analist önde gelen kripto para için sadece Ethereum (ETH)’da gerçekleşen Londra Hardfork güncellemesi  gibi bir tetikleyici bekliyor.  İnanıyoruz ki Bitcoin er ya da geç 50 bin dolar bariyerini kıracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku