Gibraltar Watchdog, Belarus kripto platformuna lisans veriyor

0 0

Gibraltar Finansal Hizmetler Komisyonu (GFSC) 6 Temmuzda Belarus merkezli kripto para birimi platformu Currency.coma yeni bir dağıtılmış defter teknolojisi lisansı yayınladı.

Duyuruya göre platformun GFSC tarafından verilen lisans sayesinde bayi ve saklama hizmetlerinin sağlanmasıyla bağlantılı olarak başkalarına ait değeri saklamak veya iletmek için DLT kullanmasına izin verilecek.

Currency.com CEOsu Jonathan Squires şirketin lisansla ilgili niyetleri hakkında bir fikir verdi:

Gibraltardaki operasyonlarımız müşterilere aradıkları esnekliği sağlamak için tasarlanmış bir blockchain destekli yüksek düzeyde düzenlenmiş ve güvenli bir hizmet sunan dünya çapında genişleme taahhüdümüzün bir parçası. Gibraltar Finansal Hizmetler Komisyonu karmaşık gelişmekte olan endüstrileri düzenlemenin ön safında olan keskin görüşlü bilgili bireylerden oluşmaktadır. ”

Gibraltar yeni bir “kripto hotspot” mu?

Squires Gibraltarın kripto para birimini düzenleme çabalarını ve ülkenin kripto ile ilgili şirketler için katı başvuru sürecini övdü.

Gibraltar lisansımız platform için önemli bir onaydır ve yatırımcılarımız için en yüksek güvenlik ve güvenliği sağlayan en katı standartlara bağlılığımızı daha da doğrulamaktadır.”

Gibraltar son zamanlarda ülke içindeki kripto ortamını düzenlemek için önemli adımlar attı. Bazı endüstri aktörleri Gibraltarın ürettiği ivmeyi överek ülkeyi yeni bir “kripto hotspot” olarak değerlendirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku