Kenya da blockchain merkezi kuruluyor

0 0

Ünlü bir Senegalli-Amerikalı müzisyen ve bilinen bir blockchain destekçisi olan Akon Kenyada bir blockchain merkezi kuruyor.

“Kenya Fırsat Merkezi” olarak adlandırılan yeni girişim blockchain ve yapay zeka ya da yapay zeka eğitimini teşvik etmeyi amaçlıyor. Ayrıca Kenyalılara daha fazla iş fırsatı sunmayı hedefliyor.

Akoin ve Effect tarafından başlatılan ilk Afrika blockchain merkezi

Akonun blockchain şirketi Akoin ve EOSIO destekli proje Effect.AInin ortak girişimi olan merkez Q4 2020 yılının ilk çeyreğinde faaliyete geçecek. Proje akonun hayırsever kolu olan Akon Vakfı tarafından ele alınacak.

Kenya Fırsat Merkezi Akon-Effect Fırsat Hubları olarak adlandırılan Afrikadaki ilk blockchain merkezi olacak. Bu merkezlerde insanlar AI ve blockchain ile ilgili eğitime ve Effect.AInin blockchain platformunda kripto para biriminde ödenen çevrimiçi çalışmalara erişim sağlayabilecek.

Ortak bir duyuruya göre merkezin Amerika Birleşik Devletleri mühendislik firması KE International tarafından yürütülen bir proje olan Mwale Medical and Technology Citynin yakınında gerçekleşmesi bekleniyor. Mwalee yakın bir yerde inşa ederek içerik oluşturucular teknoloji destekli tıbbi kayıt çevirisi gibi daha fazla iş fırsatının kilidini açmayı planlıyor.

Effect.Al Gürcistana benzer merkez işletiyor

Kenya Fırsat Merkezi benzer bir etki deneyiminden yararlanacak. AInin merkezi Rustavi Gürcistanda faaliyet gösteriyor.

2019 yılında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ile ortaklaşa başlatılan girişim sektördeki iş fırsatlarını artırmayı ve teknoloji bilgisini geliştirmeyi amaçlıyor. Merkezi Hollandada bulunan Effect.AI projesi EOS blok zincirinde çalışan merkezi olmayan bir AI ağı olarak tanınıyor.

Akonun “kripto devrimi” planları

Kenya blockchain merkezinin haberleri Akonun Senegalde bir kripto para birimi kenti inşa etmek için 6 milyar dolarlık bir sözleşme imzalamasından kısa bir süre sonra geliyor. Proje Akon’un Akoin kripto para birimini içeren ” % 100 kripto tabanlı bir şehir” inşasını öngörüyor.

Akonun Afrikada blockchain teknolojisini kitlesel olarak benimsemeye yönelik belirsiz planları uzun süredir Afrika “kripto devriminin” bir parçası olarak devam ediyor. Akon Afrikada kripto şehirler ve hublar inşa etme planlarının yanı sıra Afrikada para birimi olarak kullanılan cep telefonu kredilerinin tokenize ticaretini sağlamak için kendi kripto para birimini çıkarmayı planlıyor.

Akoin olarak bilinen gelecek tokenin Stellar blok zincirinde yayınlanması planlanıyor. Yardımcı tokeni Akoin ağındaki kripto fiat ve cep telefonu kredileri arasındaki “atomik swapları” güçlendirecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku