Gemini dan, SegWit Bitcoin Adres Desteği

0 0

Winklevoss ikizlerinin sahip olduğu Gemini kripto para borsası kripto para cüzdanı altyapısının Segregated Witness (SegWit) Bitcoin adreslerini destekleyecek biçimde güncellediğini bildirdi. Ayrıca yapılan bu yeni hamle ile SegWit için tam destek sunan ilk büyük kripto para borsası durumunda olduklarını söylediler.

SegWit isimli protokol ilk önce 2017 yılının sonlarında aktif olarak hayata  geçti ve o tarihlerden beri hakkında tartışmalar devam ediyor. SegWit protokolü işlem girdilerindeki dijital imzayı ortadan kaldırarak blok kapasitesini 1MB’dan 3MB’a kadar yükseltebiliyor. Bu dijital imzalar genelde blokta yüzde 65’lik bir yer tutuyorlar. Bu imzaları ortadan kaldırmak da blok kapasitesinin ciddi bir şekilde artmasını sağlamak demek.

Blog gönderisini açıklayan Kim Johnson konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin işlemlerinin SegWit ile %30 veya %40 civarında az yer tuttuğunu ve bunun hem borsa için hem Bitcoin ağı için hem de işlem ücreti için olumlu olduğunu belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku