Japon Monex Grubu Kripto Para Birimlerini Destekliyor

0 1

Bloomberg Japonya’nın en eski ticareti şirketlerinden olan Monex Groupun ürünlerine kripto para birimleri ekleyerek daha fazla müşteri kazanmayı umduğunu açıkladı.

Japonya’daki Coincheck adlı bir kripto para borsası geçtiğimiz yıl içerisinde bir hack saldırısına uğramış ve 500 milyon doları aşkın değerde para kaybetmişti. Monex Group ağır bir darbe alan Coincheck yöneticileriyle iletişime geçerek bu borsayı satın almayı başarmış ve böylece kripto para sektörüne adımını atmıştı. Ocak ayında Coincheck Finansal Hizmetler Ajansından bir değişim lisansı aldı.

Monex Securities Inc.’in yeni başkanı Yuko Seimei’ye göre şirketin “biraz geride kaldığı için hızlı bir şekilde değişiklik yapması gerekiyor. Seimei “Yaptığımız gibi işleri büyütemez isek açığı kapatamayabiliriz” dedi ve SBI Holdings veya Rakuten gibi aracı kurumun rakiplerine atıfta bulundu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku