Geliştiriciler Cardano ve Bu Altcoinlere Koşuyor!
Geliştiriciler Cardano ve Bu Altcoinlere Koşuyor!

Geliştiriciler Cardano ve Bu Altcoinlere Koşuyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası genişlemeye devam ederken, kripto para geliştiricileri de projeler üzerinde yenilikler getirmek için uğraş veriyor. Bununla beraber kripto veri analitik platformu Santiment, Twitter üzerinden geliştiricilerin en çok üzerinde çalıştığı altcoin projelerini açıkladı! Cardano ve bu altcoin projeleri ön plana çıkıyor. İşte detaylar…

Santiment açıkladı: Geliştiriciler en çok Cardano ve bu altcoin projeleri üzerinde çalışıyor!

Kripto para veri analitik platformu Santiment, son Tweet’lerinde 30 gün içerisindeki ilgili geliştirme faaliyetlerine göre sıralanan 10 kripto para biriminin listesini paylaştı. Santiment, yazılım ve blockchain geliştiricilerinin yoğun olarak kullandığı GitHub’daki faaliyetleri sıraladı. Liste, geçtiğimiz ay yaptıkları GitHub aktivite sayısına göre sıralanıyor.

Santiment’in attığı Tweet’e göre Polkadot (DOT), Kusama (KSM) ve Cardano (ADA) son 30 gün içerisinde geliştiricilerin en yoğun çalıştığı blockchain ağları olarak büyük bir GitHub aktivitesi taşıyor. Bununla beraber CoinMarketCap, üç altcoinin de fiyatlarının son 24 saat içinde düştüğünü gösteriyor. Anlık olarak ADA fiyatı yüzde 1.62 düştükten sonra 0.36 dolar seviyesinden işlem görüyor. Fakat en büyük Ethereum rakiplerinden biri olan Cardano, iki kripto para piyasası lideri Bitcoin ve Ethereum’a karşı sırasıyla 1.10 ve 1.90 oranında güç kazandı.

Bununla beraber, KSM’nin fiyatı son 24 saatte yüzde 4.05’lik bir düşüşün ardından 33 dolar seviyesinden işlem görüyor. Polkadot (DOT), aynı dönemde yüzde 4.5 düşüşle yazının yazıldığı sırada 6 dolardan işlem görüyor.

Bu altcoinler de geliştiricilerin akınına uğradı!

Santiment’in listesine göre InternetComputer (ICP), Ethereum (ETH), Status (SNT) ve Hedera’nın (HBAR) da son 30 gün içinde yüksek derecede geliştirici aktivitesine maruz kaldığı görülüyor. Cosmos (ATOM), Chainlink (LINK) ve Decentraland (MANA), Santiment’in listesinde sırasıyla 8., 9. ve 10. sırada yer alıyor.

Blockchain geliştirici aktiviteleri, projeleri bir adım daha ileriye taşımak için büyük bir çalışma ve efor gerektiriyor. Bu çalışmalar ile beraber kripto para birimleri daha da gelişerek uzun vadeli bir fiyat performansına etki ediyor. Bu yüzden birçok yatırımcı, yatırım yaptığı projenin geliştirici aktivitelerini de inceliyor.

Bir diğer yandan CoinMarketCap’e göre toplam kripto para piyasası değeri son 24 saatte yüzde 1.4 düşüş yaşadı. Sonuç olarak toplam kripto para piyasası değeri şu anda 1.2 trilyon dolar seviyelerinde bulunuyor. Bununla beraber lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in 28 bin dolarda takılmasıyla beraber birçok kripto para birimi durgunlaşarak düşüşe geçti. Bu sırada Ripple (XRP), yüzde 3 değer kazanarak piyasanın tersine hareket etti ve anlık olarak bu istisna rolüyle beraber 0,444506 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Geliştiriciler Cardano ve Bu Altcoinlere Koşuyor!