Kurumsal Yatırımcılar Bu Kripto Paraları Satıyor!

67

Kripto analitik firması Glassnode tarafından aktarılan verilere göre önde gelen kripto para yatırımcıları ve kurumsal şirketler, lider kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum’u satıyor. Kurumsal yatırımcıların yeni hedefleri bu altcoin piyasası oldu! İşte detaylar…

Yatırımcılar, kripto para piyasası için Fed kararına odaklanmış durumda

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere yatırımcılar Federal Rezerv’in açıklayacağı faiz oranını bekliyor. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftadan bu yana lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’de yaşanan hızlı yükselişle beraber BTC, 28 bin dolar seviyesini aşmayı başardı. Son 24 saatte 126 milyon doların üzerinde tasfiye edilen Bitcoin’in volatilitesinin FOMC açıklamasından önce ve sonra artması bekleniyor. Bitcoin piyasası, küresel bir bankacılık krizi korkusunun artmasıyla beslenen bir yükseliş hissi yaşamaya devam ediyor.

FED Başkanı Konuştu: Bitcoin Fiyatı Harekete Geçti!

Kriz yaşayan bankacılık sektörünü kurtarmak ve dolar enflasyonunu yüzde 2 düşürme amacıyla Jerome Powell üzerindeki baskı, son Bitcoin yükselişini ateşledi. Bir diğer yandan Bitcoin’in yıllık enflasyonu yüzde 2’nin altında ve gelecek yılki halving olayı bu rakamı çok daha aşağılara çekecek. Bu nedenle, yatırımcılar, enflasyonist fiat para birimi baskısından kaçmak için daha fazla Bitcoin satın alma ve biriktirme konusunda büyük güven kazandılar. Ayrıca Bitcoin’in (BTC), sene başından bu yana fiyatı yüzde 70 değerinin üzerinde değer kazandı. Anlık olarak lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 28.259,24 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ve Ethereum’dan çıkış yaşanırken, altcoin piyasası yeni girişler kaydediyor

Bir diğer yandan yakın tarihli bir CoinShares raporu, oldukça ilgi çekici bir fenomene işaret etti. Rapordaki verilere göre Bitcoin, hafta boyunca yüzde 17’lik artış yaşarken toplam 113 milyon dolarlık bir çıkış kaydetti. Özellikle CoinShares, Bitcoin piyasasındaki genel çıkışın olumsuz duygudan ziyade likidite ihtiyacından kaynaklandığını bildiriyor.

Dikkat: Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin'leri Satıyor!

CoinShares, “Daha geniş pazarın aksine, lider kripto para birimi Bitcoin, yatırım ürünlerinde geçen hafta toplam 113 milyon dolarlık çıkış ve son altı haftada toplam 424 milyon dolarlık çıkış görerek olumsuz duyarlılığın odak noktası olmaya devam etti.” sözlerinde bulundu. Özellikle, geçen hafta 13 milyon dolarlık bir çıkış kaydeden Ethereum dışındaki altcoin piyasası, genel olarak yaklaşık 1,3 milyon dolarlık nakit girişi bildirdi. Bu da yatırımcıların altcoin piyasasına doğru yöneldiğini gösteriyor. Bununla beraber glassnode verileri ise sıfır olmayan ETH adreslerin sayısının 95.827.325 olduğunu açıkladı. Kripto para yatırımcıları ise coine odaklanmış durumda bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku