Almanya'dan Bitcoin İçin Müjdeli Haber!
Almanya'dan Bitcoin İçin Müjdeli Haber!

Almanya’dan Bitcoin İçin Müjdeli Haber!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasına yönelik yeni haberler, piyasayı canlandırmaya devam ediyor. Özellikle ülkelerden gelen ataklarla beraber kripto benimsenmesi daha da artıyor. Son olarak Alman Dwpbank, yeni platformda 1,200 bağlı bankaya Bitcoin işlemleri sunacağını aktardı! İşte detaylar…

Alman Dwpbank’tan müşterilerine yönelik yeni duyuruda bulundu: Bitcoin hizmeti sunacak!

Bildiğiniz üzere kripto para benimsenmesi günden güne artıyor ve birçok geleneksel yatırımcı bu yöne doğru yönelmeye başladı. Özellikle büyük kurumlardan gelen ataklar, birçok yatırımcıyı kripto para piyasasına çekiyor. Almanya’daki yaklaşık 1.200 bankaya menkul kıymet işleme hizmeti sunan Deutsche WertpapierService Bank (Dwpbank), Bitcoin’i sunacak yeni bir platform olan wpNex’i tanıttı. Yerel basında çıkan haberlere göre yeni hizmet, banka müşterilerinin diğer hesaplarının yanı sıra kripto hesapları da içerecek ve ek Müşterini Tanı (KYC) prosedürleri gerektirmeyecek.

Hizmet olarak cüzdan sağlayıcısı Tangany ve Bankhaus Scheich’in Tradias dijital varlık alım satım hizmeti de yeni teklife katılacak. Bankanın perakende müşterileri zel anahtarlara sahip olmayacaklar. Bununla beraber Dwpbank CEO’su Heiko Beck, bankanın gelecekte hizmete başka kripto para birimleri, dijital varlıklar ve tokenize menkul kıymetler eklemeyi planladığını söyledi. MLB Banking, platformda oturum açan ilk Dwpbank iştirakiydi ve platform üzerinde halihazırda bir işlem gerçekleştirdi. MLP Banking’in hesap ve menkul kıymet işleme başkanı Paul Utzat yaptığı açıklamada, “MLP müşteri portalımızda, mevcut varlık yönetimi teklifimize mantıklı bir ektir.” sözlerinde bulundu. Bununla beraber müşterilerin kripto hesapları, Euro nakit hesaplarına bağlı olacak. Bu nedenle işlemler ayrı bir ödeme hesabından geçmeden gerçekleşebilir.

Almanya kripto sektörüne öncülük ediyor!

Bir diğer yandan kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Almanya’nın kripto sektörüne attığı adımlar birçok uzmanın dikkatini çekiyor. Özellikle Almanya’nın, kripto için dünyanın en uygun ülkelerinden biri seçilmesiyle beraber birçok yatırımcı ülkede kripto para benimsenmesine olan ilgiye odaklanmış durumda. Öte yandan Almanya’nın sayılı bankalarından DZ Bank, Şubat ayında varlık yönetimi hizmetine kripto eklediğini duyurdu. DZ Bank, varlık bazında Almanya’nın en büyük ikinci bankası ve 8.500 şubesi olan bir banka kooperatifleri ağı için merkezi bir kurumdur.

Bitcoin Tahminleri Çıkan Efsanenin Son BTC Tahmini!

Fakat bir diğer yandan Alman kripto bankası Nuri, kripto para piyasasında yaşanan ayı piyasası stresiyle beraber Kasım ayında kapandı. Yarım milyon müşteriye sahip olan banka, mevcut stresle beraber kepenklerini indirme kararı aldı. Geleneksel finans tarafında, Deutsche Bank hisseleri, istikrarsızlığın Avrupa bankaları arasında yayılmasıyla 24 Mart tarihinde düşüş yaşadı. Deutsche Bank varlık yönetimi bölümü DWS’nin, hizmete yatırım konusunda tradias ile görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Öte yandan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı ise geçtiğimiz 24 saatlik süreç içerisinde yüzde 2.2 düşüş yaşadı. Proje, anlık olarak 27.850 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri ise 534 milyar dolar seviyelerinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Almanya’dan Bitcoin İçin Müjdeli Haber!