Geleneksel varlık yöneticileri ‘kripto’dan uzak tutuluyor

0 0

Yeni bir Blok Araştırma anketine katılanların yarısından fazlası özellikle düzenleyici tarafındaki belirsizliğin geleneksel varlık yöneticilerinin kripto ve dijital varlık alanına girmesini engellediğini söylüyor.

Blok ağırlıklı olarak dijital varlık sektöründe çalışan profesyonelleri baz alarak firmalarla 38 röportajlarını tamamladı. Katılımcı listesi piyasa yapıcıları borsaları velayet sağlayıcıları ve yatırımcıları içeriyor.

The Blockdan Steven Zheng “Katılımcıların yüzde 53ünden fazlası düzenleyici belirsizliğin geleneksel varlık yöneticilerinin sektöre girmesini engellediğine inanıyor. Birçoğu birçok dijital varlığın yasal statüsünün nasıl belirsiz kaldığını gösteriyor” dedi.

B2C2nin direktörü ve kurucu ortağı Max Boonen “Varlık yöneticileri için ana engelleyici bir görev alıyor. Blackrock gibi fonların Bitcoine yatırım yapma yetkilerini genişletme yetkisi yok. Bu fonların belirli bir görevi var ve hiçbir şeye yatırım yapamıyorlar şeklinde konuştu.

Katılımcıların sırasıyla yüzde 47 ve yüzde 32sinin bu yönlere işaret ettiği belirtilirken altyapı gelişimini ve pazarın genel büyüklüğü ise atıfta bulunulan diğer faktörler olduğu söyleniyor.

Endüstrinin kurumsal katılımcıları getirme şansını artırmak için neler yapabileceği konusunda birçoğu CFTC gibi yürütme ajanslarından ve Bitcoin ETF gibi düzenlenmiş dijital varlık ürünlerinin piyasaya sürülmesinden söz etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku