Geçmiş seçimler ve Bitcoin… Diğer seçimlerden Bitcoin nasıl etkilendi?

0 0

Bugün Seçim Günü ve onunla birlikte umarız ki tarihteki en önemli ve kutuplaştırıcı Başkanlık hesaplaşmalarından birinin sonucu geliyor. Bugünkü seçim Bitcoinin başlangıcından bu yana üçüncü seçim. Bu muazzam günde on yıldan fazla süredir üç seçim gören BTCnin diğer seçimlerden nasıl etkilendiğine gelin beraber bakalım.

Geçmişe bakış

Ekonomi politika ve daha fazlası en kasvetlli ve kötü haldeyken Bitcoin nispeten daha iyi bir dönem geçiriyor. Bugün önümüzdeki dört yıl için Amerika Birleşik Devletlerinin kaderi şu ya da bu şekilde belirlenecek.

Seçtiğiniz aday kim olursa olsun geleceğe dair hiçbir görünüm olumlu gibi görünmüyor çünkü  pandemi ve vaka sayıları hala tam gaz artıyor ve itibari para sistemi çöküşün eşiğinde. Her kim seçimi kazanırsa önünde çok ama zor zor bir süreç var.

 Bugün politik sosyal ve hatta ekonomik olarak çok önemli olduğu için piyasalar şu anda dengede asılı duruyor ve bir sonraki gelişmeye tepki vermeye hazır durumda.

Geçmişte seçimle sonuçlanan belirsizlik şimdiye kadar Bitcoinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını engellemiştir. Ancak seçim sonrası ve yeni Başkan seçilen göreve başlamadan önce kripto para birimi yeni bir zirve yapar ve yeni bir boğa piyasası başlatır.

Tam dönemli ABD Başkanlığı Barack Obamadan Donald Trumpa büyük bir yönetim değişikliği ve liberal Demokratik hakimiyetten muhafazakar Cumhuriyetçi kontrole bir geçiş da dahil olmak üzere dört yıl boyunca çok şey değişse de hiçbir şey Bitcoin fiyatındaki değişim kadar şiddetli değildi.

 Obama 2012de yeniden seçildiğinde kripto para birimi hala gençti ve sadece 10 dolardan işlem görüyordu. Hükümdarlığı Trump veya Hilary Clintona devretme zamanı geldiğinde kripto para birimi bir ağ olarak büyümüştü ve dört yıl önce tam da bu günde yaklaşık 710 dolardan işlem görüyordu.

İki önemli karar verme tarihi arasında piyasa değerine göre lider kripto varlığı % 6400ün üzerinde yükseldi. Trump göreve başladığından beri Bitcoin fiyatı % 1800ün üzerinde.

 Şimdi Trump başka bir dönemde başka bir şans için Biden ile karşı karşıya geldiğine göre Bitcoin belirsizlik kaybolduktan sonra kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test edecek ve olduğu gibi yeni bir boğa piyasasına girecektir. Bu geçmişte oldu ve her şey bugün yeniden başlayacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku