ABD Temsilciler Meclisi’nde 1.9 Trilyon Dolarlık Teşvik Paketi Kabul Edildi!

0 54

ABD Başkanı Joe Biden’ın, pandemi süreci sebebiyle hayata geçirmek istediği 1.9 trilyon dolarlık destek paketi Temsilciler Meclisi’nde 211’e karşı 220 oyla kabul edildi. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre Joe Biden, önümüzdeki Cuma günü öğlen teşvik paketini imzalayacağı belirtildi.

Geçtiğimiz hafta ABD Senatosu tarafından kabul gören teşvik paketi, bazı değişikliklerin gerçekleşmesi sebebiyle Temsilciler Meclisi’nin onayına tekrardan sunulmuştu. Temsilciler Meclisi’nde kabul gören paket için artık sadece imza aşaması kaldı.

1.9 trilyon dolar değerindeki teşvik paketi ile birlikte, yerel yönetimlerin desteklenmesi, işsizlik yardımı, aşı harcamaları ve yılda 75 bin dolardan daha az gelire sahip olan kişilere 1400 dolar değerinde nakit yardımı yapılacak. Ayrıca yeni teşvik paketi ile birlikte, pandemi süresince devam eden işsizlik yardımlarının Eylül ayına kadar uzatılması kararı alındı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku