Gary Gensler SEC Başkanı Olarak Açıklandı!

0 35

ABD Başkanı seçilen Joe Biden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanlık görevine kripto para dostu olarak bilinen Gary Gensler’ı seçti. Gensler ismi Biden ve Harris’in resmi internet sitesi BuildBackBetter.com üzerinden duyuruldu.

Geçtiğimiz hafta Reuters tarafından paylaşılan bir haberde Joe Bidenın Gary Genslerı SEC başkanı olarak atayacağı belirtilmişti. MITde blockchain profesörü olan ve Obamanın CFTC başkanı Gary Gensler Bidenın seçim çalışmalarında ekibin finans politikası lideri olarak görev yapmıştı.

Obama yönetimi sırasında Gensler 2008 mali krizini izleyen Dodd-Frank Yasasının birçok yeni hükmünü uygulamakla sorumlu olduğu Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu Başkanı olarak görev alıyordu. 

Trump döneminde ise MITde dijital varlıklar ve blokckhain üzerine dersler veren Gensler SECe liderlik edecek kripto paralar konusunda en bilgili kişi olarak öne çıkıyordu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku