Eski Kanada Başbakanı Harper dan ve Eski ABD Hazine Bakanı Summers tan Bitcoin e (BTC) Övgü 

0 0

 Eski ABD Hazine Bakanı: Bitcoin Hayatımızın Bir Parçası

Bitcoin dünyanın önde gelen siyasetçileri ve kurumları arasında sıcak bir tartışma konusu olmaya devam ediyor. Eski ABD Hazine Bakanı Larry Summers geçtiğimiz günlerde Bitcoinin artık hayatımızın bir parçası olduğunu söyleyerek lider kripto para birimini onayladı. Bloomberg Wall Street Week ile yaptığı röportajda Summers şunları söyledi:

Bence Bitcoin artık kalıcı. Tamamen çökeceğini sanmıyorum… İnsanlar ilerleyen zamanlarda Bitcoine yönelecekler ve arzının sınırlılığı fiyatları artıracak.”

Summers ayrıca Bitcoinin (BTC) bu seviyelerde bir süre daha konsolide olabileceğini ancak her türlü baskıya karşı çok daha dirençli olduğunu da belirtti.

Eski Kanada Başbakanı: Bitcoin Bu Rolü Üstlenebilir

İlginç bir şekilde Summersın son yorumu eski Kanada Başbakanı Stephen Harperın Bitcoinin rezerv para birimi olarak doların yerini alabileceğini söylediği aynı zamana denk geldi. Harper’ın yorumları Cambridge House’dan Jay Martin ile yaptığı son röportajda yer aldı.

Harper: “Dünyanın başlıca rezerv para birimi olarak doların alternatifinin ne olduğunu görmek zor. Altın dışında Bitcoin ve diğer kripto para birimleri bu rolü kısmen de olsa ileri de üstlenebilir ” dedi.

Bununla birlikte bazı dünya liderleri ve büyük kurumlar Bitcoine hala şüpheyle yaklaşıyorlar. 

Bitcoini Eleştiren Dünya Liderleri ve Kurumları

Geçen hafta Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde Bitcoini “Komik bir iş”  olarak nitelendirdi. Ayrıca Bitcoinin spekülatif bir varlık olduğunu ve yatırımcıların psikolojisiyle oynadığını vurguladı. Aslında Lagarde Bitcoinin dünya çapında meydana gelen bazı yasadışı faaliyetler için ödemeleri kolaylaştırdığını da belirtti.

Reuters tarafından düzenlenen online yayında Lagarde “Bitcoinin bir para birimine dönüşebileceğini varsayanlar için çok üzgünüz çünkü Bitcoin bazı ilginç ve tamamen kınanacak kara para aklama faaliyeti yürüten oldukça spekülatif bir varlık.” dedi.

Geçen hafta İsviçre bankası UBS kripto para birimlerinin sıfıra düşebileceğini söyleyecek kadar ileri gitti. Dev banka: Bir kripto para biriminin fiyatının daha iyi tasarlanmış bir sürüm piyasaya sürüldüğünde sıfıra düşmesini engelleyecek çok az şey var. Netscape ve Myspace yaygın olarak popüler olan ancak sonunda ortadan kaybolan ağ uygulamalarının örnekleridir. Bu nedenle kripto para birimlerindeki yatırımcılar yatırımlarının boyutunu kaybetmeyi göze alabilecekleri bir miktarla sınırlandırmalıdır ” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku