Bitcoin neden yükseliyor? Hedef 12 bin dolar mı?

0 2

Bitcoin her gün yükseliyor ve bu makale yazılırken 10 bin 800 doların üzerinde hareket ediyordu. Piyasanın çoğu dalgalı piyasa hareketleri nedeniyle hala tereddütlü olsa da bunun da bir avantajı var.

Genel piyasa duyarlılığı son zamanlarda küçük bir Bitcoin dalgalanmasının ardından korkudan tarafsız olmaya doğru kaydı. Bu kullanıcıların piyasa hareketlerine alıştıklarını ve aynı zamanda açgözlü yani boğa duygusunun tersine döndüğünü ima ettiklerini gösteriyor.

Aşağıda Bitcoinin kısa-orta vadeli senaryoda neden yükseliş gösterdiğini açıklayan birkaç grafik bulunuyor.

Harcanmamış İşlemler

Bu grafik harcanmamış Bitcoinlerin balinalar tarafından nerede biriktirildiğini gösteren balonları gösteriyor. Yukarıdakilerden 1 Eylülden bu yana pek çok hareketlilik olduğu açık. Grafiklerde oluşan en büyük baloncuğun balinalar tarafından büyük bir birikime işaret ettiği burada belirtilmeli.

Kesin olarak 25 Eylülde 10 bin 400 dolardan 96 bin BTC ve 10 bin 600 dolardan 25 bin BTC biriktirildi. Dahası 21 bin BTC de 10 bin 700 dolar olarak biriktirildi. Bu birikimlerden bu yana fiyat 300 dolardan 400 dolara yükseldi ve daha fazlası da yolda.

Net Hareketli Kar ve Zarar

Ekteki grafik günlük olarak Bitcoindeki net hareketli karları veya zararları göstermektedir. Günlük bazda hareket eden karlar ve zararlar insanların karlarını nakde çevirip çekmediklerini veya zararına almak için panik satış yapıp yapmadıklarını gösterir. Büyük kırmızı alanlar zincir içi hareketin büyük bir kısmının kayıp olduğunu gösterir. Kırmızı alandan yeni çıktığımızdan beri birçok insan kâr ediyor ve bu kırmızı alanlar bir fiyatın takdir edilmesi için ivmenin arttığı yerler olarak hareket ediyor.

Holdinglerde Değişim

Eylül ayından bu yana satılan Bitcoin miktarı 11 bin 780 dolar gibi görünüyor bu da onun yerel bir zirve olduğu anlamına geliyor. Benzer şekilde yerel dip büyük miktarda birikimin gerçekleştiği bir seviye olan 10 bin 500 dolar seviyesinde görünüyor.

Bu nedenle diğer ölçütlere göre değerlendirildiğinde Bitcoinin kolayca dirençle karşılaşacağı bir seviye olan 11 bin 780 dolara yükselmesini ve hatta belki de satış yapmasını bekleyebileceğimiz sonucuna varılabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku