Galatasaray ın token’ı işlem görmeye başladı, yüzde 400 prim yaptı

0 1

Galatasaray ve Blockchain şirketi Chiliz işbirliğiyle kurulan Galatasaray Fan Token (GAL) Chiliz.nette işlem görmeye başladı.

GAL için token arzı geçen şubat ayında yapıldı her GAL 10 TLye satışa sunuldu. Bu işlemden sonra jeton GAL / CHZ işlem çifti ile borsada işlem gördü.

GAL Chiliz.net’teki ilk işlem gününde 7 doları (587 CHZ) geçti. Haberin yayına girdiği dakika itibari ile 91 bin dolarlık alım satım yapılırken fiyat ise 4.37 dolar veya 325 CHZ seviyesinde yer alıyor. Görülen en yüksek nokta göz önüne alındığında GALın 10 TLden satış öncesi yüzde 400 prime yakın borsasında olduğu söyleniyor.

Socios.com uygulaması ile GAL token sahipleri Galatasaray kulübünün bazı kararlarında oy kullanma şansına ve Galatasaray ürünlerinde indirim kazanma şansına sahipler. Bir fan ne kadar çok jetona sahip olursa kulübün oy vermeyi yönlendiren etkisi o kadar büyük olur. Şirkete göre tüm oylar güvenli bir ortamda gerçekleşiyor ve tüm katılımlar blockchaine kaydediliyor. Böylece sonuçlar değiştirilemez ve şeffaf olabilir.

Galatasaraya ek olarak Chilizin birçok dünya deviyle işbirliği var. Bunlar arasında Juventus Barselona ​​Atletico Madrid Paris Saint-Germain Roma ve diğer birçok kulüp bulunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku