Kripto para sektörünü devi hangi kripto parayı alıyor?

0 0

Kripto fon yöneticisi Grayscale Investmentsın satın alımlarının yüzde 22i şu ana kadar 2020 boyunca Ether oldu.

Grayscalein Bitcoin Yatırım Ortaklığının veya BITin son zamanlarda gerçekleşen muazzam birikim faaliyetlerine büyük dikkat gösterilmesine rağmen kripto fon yöneticisi de Ether ( ETH ) depolamasını agresif bir şekilde büyütüyor.

Grayscalein Yatırımcı İlişkileri Direktörü Ray Sharif-Askary Coinscrum markets podcastin son bir bölümünde konuşan 110 milyon dolarlık ETHNİN şu ana kadar 2020 boyunca firma tarafından satın alındığını açıkladı.

Kurumsal yatırımcılar ETH ile çeşitleniyor

Bu nedenle Grayscalein satın alımları son beş ay içinde Ethereumun toplam piyasa değerinin yüzde 04üne eşit duruyor. Şerif-Askary Grayscalein şu anki müşterilerinin yüzde 38inden fazlasının 12 ay önce kabaca yüzde 9dan önemli bir artışla birden fazla kripto varlığına sahip olduğunu belirtti.

“Yatırımcıları […] dijital para varlık sınıfı içinde diğer geleneksel varlık sınıflarında olduğu gibi çeşitlendirmek için cesaretlendiriyor” dedi.

Aynı dönemde Grayscale Bitcoinde ( BTC ) pazarın kapitalizasyonunun yüzde 0.2sine eşit olarak 390 milyon dolar satın aldı. Firmanın BTCyi madencilik yoluyla yaratılan yeni Bitcoin miktarının 1.5 katına eşit bir oranda satın aldığı bildiriliyor.

Grayscale Ethereum Trust Patladı

Grayscalein Ether birikimi piyasanın son kaydedilen ticaret kapanışı ile 210 dolara yükselen Grayscale Ethereum Trusttaki hisse senetleri için çarpıcı bir yıllık (YTD) performansı ile çakıştı.

Son 24 saat içinde güven kısaca 250 dolar test ederek ocak başında hisse satın alan yatırımcılara YTD yüzde 995 getiri sağladı.

Kurumlar Enflasyon Riskinden Korunma Arayışında

Şerif-Askary Grayscalein muazzam kripto birikimini COVID-19 krizinin ortasında ABD para politikasına cevaben enflasyona karşı korunma isteyen kurumlara bağladı.

“Sınırlı bir bakış açısından COVID-19 ve politika sonuçları özellikle Bitcoinin bir değer varlığı deposu olarak görülmesi için gerçekten zemin hazırladı.[…] Kurumsal yatırımcılar ürünlerimiz aracılığıyla dijital varlıklarda aktif olarak uzun pozisyon alıyorlar ve bunun nedeni eşi görülmemiş bir para ile karşı karşıya olduğumuz bir dünyada kıt olan ve enflasyon riskinden korunma aracı olarak kullanılabilecek bir varlık arıyor olmaları.

Ürünlerimiz için daha önce böyle bir talep görmedik” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku