G7’de Kripto Para Düzenlenmesi Vurgusu…

0 0

G7 olarak bilinen hükümetler arası organizasyonun yetkilileri kripto para birimlerini düzenleme ihtiyacını vurguluyor. Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı tarafından 7 Aralıkta yapılan bir basın açıklamasında G7 ülkelerinden maliye bakanı ve merkez bankası yetkilileri kripto para birimi düzenlemeleri için güçlü destek çağrısında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Fransa Almanya Kanada Birleşik Krallık Amerika Birleşik Devletleri Japonya ve İtalya dahil yedi ülkeden Merkez Bankası Başkanları ve Maliye Bakanlarının katıldığı bir G7 toplantısı düzenlendi.

Bu toplantıya Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı Sekreteri Steven T. Mnuchin başkanlık etti. ABD Hazinesinden yapılan açıklamaya göre ana tartışma konuları COVID-19 salgınıydı. Bununla birlikte ortaya çıkan kripto para birimi manzarasına ve tartışmaları sırasında bu sektöre verilen yanıtlara da ışık tutuyorlar.

Bu ülkelerin Maliye Bakanları ve merkez bankası yetkilileri kripto para birimlerinin düzenlenmesine ihtiyaç olduğunu söyledi. Bunu yanında kripto varlıklarının ve diğer dijital varlıkların gelişen ortamına ve ulusal makamların kötü amaçlarla ve yasadışı faaliyetler için kullanılmalarını önleme çalışmalarına yönelik devam eden yanıtları da tartıştılar.

G7 genelinde dijital para birimlerini düzenleme ihtiyacı konusunda güçlü bir destek var. Bakanlar ve Valiler Ekim ayında yayınlanan dijital ödemelerle ilgili G7 ortak bildirisine desteklerini yinelediler.

Bu açıklama bu maliye bakanlarının kripto para birimlerinin düzenlenmesiyle son derece ilgilendiğini gösteriyor. Riskli olarak görüldükleri için özellikle özel sektöre ait stablecoinleri hedefliyorlar.

Koronavirüs pandemisini kontrol altına almak için bazı etkili önlemlerin alınması gerektiği görüşündeler. Bu durumda iyileşmeyi sağlamak için çeşitli stratejileri ve kripto para birimi endüstrisini düzenlemenin ne kadar önemli olduğunu düşündüklerini tartıştılar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku