Bitcoin Üzerindeki Satış Baskısı Azalıyor mu?

0 2

 Santimentin verilerine göre borsa çıkışları bir kez daha artmaya başladıkça Bitcoin üzerindeki satış baskısı azalıyor.

 Borsa çıkışları tipik olarak Bitcoin üzerindeki satış baskısında bir düşüş olduğunu gösterir çünkü balinalar veya yüksek net değerli yatırımcılar satmak istediklerinde borsalara BTC yatırır.

 Hal böyle olunca borsa çıkışları arttığında balinaların ellerini borsalardan çıkardıkları anlamına geliyor. Bu borsalarda satılacak daha az BTC olduğu ve BTC üzerindeki satış baskısını azalttığı anlamına gelir.

 Bitcoin önemli bir kavşakta

 Bitcoin rallisine devam edebilmesi için 20 bin dolar seviyesini geçmesi gerek aksi taktirde  daha uzun bir konsolidasyon aşamasına girme riskiyle karşı karşıya kalabilir.

 Şimdilik Santimentteki analistler Bitcoinin 18 bin 750 dolara gerilemesinin yatırımcıların BTClerini borsalardan çıkarmasının teşvik edici bir eğilimle karşılandığını söylüyor.

 Analistler: ” Bitcoinin 18 bin 750 dolara düşmesine rağmen gördüğümüz cesaret verici bir şey BTCnin arzının borsalardan taşınmasının toplu olarak çıkmasıdır. Bu eğilim Şükran Günü tatili sonrasında tersine dönmeye başlamıştı. “

 Ancak borsa arzının düşmesi satış baskısının yakın vadede yeniden ortaya çıkmayacağını garanti etmez. Balinalar satmak istediklerinde Bitcoini hızlı bir şekilde borsalara yatırabilir ve bu BTC 20 bin dolara ulaştığında gerçekleşti.

 Geçen hafta balinaların sürekli satış baskısı BTCnin tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmesini engelledi.

 CryptoQuant’ın Bitcoin Borsa Girişi göstergesi gibi zincir üzerindeki diğer veri noktaları balinaların borsalara daha fazla BTC yatırmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu nedenle borsalardaki genel BTC arzı düşüşte olabilirken balinalardan yapılan satışlar BTC üzerindeki satış baskısını artırabilir.

 Kurumlar giderek BTCye daha fazla güveniyor

 Kurumlardan BTCye sürekli sermaye akışı lider kripto para biriminin rallisine devam edebilmesi için oldukça önemli.

 MicroStrategy geçtiğimiz birkaç ay boyunca yaklaşık 425 milyon dolarlık bir yatırım yaptıktan sonra bu hafta Bitcoine 50 milyon dolarlık bir yatırım daha yaptığını açıkladı.

 Kurumların Bitcoine karşı artan güveninin balinaların satışına karşı koyup koymayacağı henüz belli değil. Teknik analistler ayrıca büyük bir dalgalanma artışının yaklaştığını ve bunun bir düzeltmenin veya başka bir rallinin yaklaştığı anlamına gelip gelmeyeceğinin hala belirsizliğini koruduğunu belirttiler.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku