Fundstrat’tan Yeni Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini: Bu Seviyeler Mümkün!

1.708

Fundstrat’a göre, Ethereum fiyatı yakında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmaya hazırlanıyor. Son haftalarda Ethereum değeri daha geniş bir ralliden yararlandı, ancak aynı zamanda en çok kullanılan token olduğu merkezi olmayan finansa olan ilgiyle de desteklendi.

Fundstrat, Ether’in yakında 4.900 doları göreceğini tahmin ediyor

Araştırma şirketi Fundstrat, yakın zamanda yayınlanan notunda, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH)’un fiyatının, büyüyen merkezi olmayan finans endüstrisi nedeniyle yakın gelecekte 4.900 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor. JPMorgan analistleri, piyasa hakimiyetinin bir tokene olan ilginin iyi bir göstergesi olduğunu ve artan bu yüzdenin, varlığın fiyatı için olumlu bir sinyal olduğunu söylediler. Tradingview verilerine göre, Ether’in piyasa değeri, daha geniş kripto piyasasının yaklaşık %18,3’ünü oluşturuyor. Bu, haftanın başında yaklaşık %17,5’ten yükseldi. Fundstrat Perşembe akşamı yayınlanan bir notta şöyle belirtti:

Ethereum, Eylül ayı boyunca yaklaşık bir aylık düşük performans döneminden sonra Bitcoin’in üzerinde kazanmaya başladığı görünüyor.

Bu kritik seviye aşılırsa Ethereum yeni bir ATH’ye ulaşabilir

CoinMarketCap verilerine göre, Ethereum’un fiyatı Cuma günü %2.10 artışla 3.875 dolara yükseldi. Ethereum 4.030 dolar fiyat seviyesini aşmayı başarırsa, Ether boğaları tüm zamanların en yüksek seviyesini görebilir. Böyle bir durumda, firmanın analistleri yenilenen ivme ile Bitcoin’in rakibini yeni zirvelere doğru gidebilir:

Eylül ayının en yüksek seviyelerinin aşılması ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine ivme kazandırılması bekleniyor.

Ethereum, fiyatı üç haftadan kısa bir süre içinde yaklaşık %33 oranında düşmeden önce 3 Eylül’de kısa bir süreliğine 4.000 dolar seviyesini aştı.

Birkaç hafta Bitcoin’in gerisinde kaldıktan sonra, Ether son iki gün içinde en büyük kripto para biriminden zemin kazanmaya başladı ve Fundstrat, büyüyen pazar payının artan kripto para talebini gösterebileceğine inanıyor. Ethereum fiyatı 12 Mayıs’ta 4.356 dolarda zirve yaptı ve ardından daha geniş piyasa satışlarının ortasında sadece 12 gün içinde 1.700 dolar seviyesine geriledi.

En son Bloomberg raporuna göre mühürlü bir anlaşma gibi görünen ilk Bitcoin borsa yatırım fonunun onayı, yakın zamanda Bitcoin’i Nisan ayından bu yana ilk kez 60 bin doların üzerine çıkardı. Piyasa, yatırımcıların bu Ekim ayında ticarete başlaması beklenen birkaç Bitcoin ETF’sine yığılacağını tahmin ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku