Fransız Bankası Uyardı: 10 Yıl Sonra Bitcoin’in (BTC) Başına Bunlar Gelebilir!

1 40

Fransız bankacılığının önde gelen ismi Société Générale bankasının yatırım şefi Fahad Kamal, artan rekabet nedeniyle Bitcoin’in (BTC) lider kripto para birimi konumunun önümüzdeki on yılda devam edemeyeceği konusunda uyarıda bulundu.

Business Insider’a konuşan Kamal, Bitcoin’in hakimiyetinin Google ve Microsoft gibi gelişmekte olan teknoloji devlerinin, dönemin lider arama motoru Netscape Navigator’ı geride bıraktığı dot-com dönemini yansıttığını söyledi.

Genel olarak, mevcut kripto para sektörünü dot-com dönemiyle karşılaştırırken, Bitcoin’in durumunun Netscape Navigator’ın hakimiyetine benzer olduğunu belirtti.

Kamal, “Bugünkü kripto para sektörü, 1997’deki internet sektörüne çok benziyor. 1997’de Netscape Navigator’ın açık ara en gelişmiş tarayıcı olduğunu ve bununla rekabet edecek hiçbir şeyin olmayacağını düşündük” dedi.

Kamal, blockchain teknolojisinin, mevcut eksiklikleriyle birlikte Bitcoin’i bastırabilecek rekabet için daha fazla kapı açacağını kabul etti ve şunları ekledi:

“10 yıl içinde, blockchain teknolojisinin hayatımızda çok ciddi bir güç olacağına dair hiç şüphem yok. Bitcoin’in bu kadar uzun süre kalacağına dair çok daha az inancım ”

Ekolojik Faktörler ve Kara Para Aklama

Kamal, elektrik tüketiminin varlığın düşüşünde büyük olasılıkla hayati bir rol oynayacağını kaydetti. Muazzam güç tüketiminin yanı sıra, Bitcoin’in kara para aklama gibi yasadışı finansmanı sağlama yeteneğinin katı düzenlemelere yol açacağını söyledi.

Kamal, Ethereum’u, tasarımı ve kullanım durumları nedeniyle Bitcoin’in yerini alabilecek potansiyel bir varlık olarak değerlendirdi. Kamal’ın uyarısı, Hindistan ve Türkiye gibi ülkeler kripto para birimi sektörünü yönetmek için sıkı düzenlemeler getirmeye hazırlanırken geliyor.

Aynı zamanda, bankacılık devi Goldman Sachs, Bitcoin’in gerçek kullanım eksikliği ve çevresel etki nedeniyle savunmasız olduğu konusunda uyardı. Banka, sıralamada bir numaralı dijital varlığın değer deposu talebini daha iyi bir kripto para birimine kaptırabileceğini kaydetti.

Kamal’ın Bitcoin’in geleceğine ilişkin tahmini, varlıkların yıl başından itibaren devam eden yükselişinin ortasında geldi. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, basın zamanına göre, varlık 1 trilyon dolar’ın üzerinde bir piyasa değeri ile 57.968 $ ‘dan işlem görüyordu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku