Fundstrat Stratejisti: Bitcoin (BTC)’in Bugünkü Fiyat Artışı Kaygı Verici!

70

Fundstrat’ın analisti Tom Lee’ye göre Elon Musk’ın piyası yönlendiren tweetleri Bitcoin (BTC)’in yeterince olgunlaşmadığını gösteriyor. Lee, bugün gerçekleien fiyat artışının aslında kaygı verici olduğunu iddia etti.

Kurumsal yatırımcılar etkin değil

Paylaştığı yakın tarihli bir tweet’te, ünlü stratejist, lider kripto para biriminin bir bireyin eylemlerine karşı bu kadar zayıf ve hassas olmasının, kurumsal yatırımcıların piyasada olmadığını kanıtladığını, çünkü kurumsal yatırımcıların piyasa üzerindeki etkilerinin “çok küçük” olduğunu iddia ediyor.
Daha önce bildirildiği üzere, Shark Tank’tan Kevin O’Leary kısa süre önce kurumların çevresel sorunlar nedeniyle Bitcoin’e henüz girmediğini belirtti ve şunları söyledi:

Lee, kurumsal yatırımcıların payı büyüdüğünde, Bitcoin’in oynaklığının azalmasını bekliyor.

Elon Musk gene sahnede: Bitcoin fiyatı arttı

Musk, kripto para tweetlerine ara verdikten sonra dün eski günlerine geri döndü. Tesla CEO’su, twitter’da, e-araba üreticisinin yeşil enerji payı yüzde 50’ye ulaştığında Bitcoin ödemelerine devam edeceğini duyurdu. Bitcoin madencilerinin fosil yakıtlara olan güveni, Tesla’nın geçen ay Bitcoin ödemelerini askıya almasına neden oldu. Musk’ın en son tweet’inin ardından kripto para birimi 39.838 dolara yükseldi.

Elon Musk Bitcoin (BTC) Madencileri Konseyi'nde Yer Almayacak!
 

Fundstraat yıl sonu BTC fiyat tahmini

Tutkulu bir Bitcoin (BTC) boğası olan Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı ve araştırma müdürü Tom Lee, Elon Musk’ın son zamanlarda yaptığı tuhaf U dönüşüne rağmen, yıl sonu Bitcoin fiyat hedefini 100 bin dolar’dan 125 bin dolar’a yükseltti.

Usta Analist Bitcoin (BTC) Yatay Hareketine Aylarca Devam Edebilir
 

Lee, bir röportajda Musk’ın Bitcoin hakkındaki son yorumlarının yatırımcıların baskısının bir sonucu olabileceğini söyledi. Musk’ın son dönemdeki U dönüşünün BTC boğaları üzerinde fazla bir etkisi olmayacağını ve lider kripto para biriminin yükselmeye devam edeceğini de sözlerine ekledi. Lee şunları söyledi:

Musk’ın son hamlesinin, İnsanları Bitcoin konusunda olumsuz etkileyeceğini sanmıyorum. Aslında bu gelişme, insanların dijital varlıklar tarafından yaratılan sorunlara odaklanmasını sağlayacak. Bunu, kripto para endüstrisinin yenilenebilir enerjilere odaklanması için bir uyarı ve çağrı olarak görmek daha doğru olur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku