Fundstrat Analisti 2022 İçin Bitcoin Fyat Tahminini Açıkladı!

587
Fundstrat Global Advisors’ın yönetici ortağı Tom Lee, yatırım eğitim platformu Market Rebellion tarafından düzenlenen bir konferans sırasında, Bitcoin (BTC) fiyatının 2022’de 200 bin dolara ulaşabileceğini tahmin etti.

Lee: 2022, Bitcoin için daha verimli bir yıl olacak!

Ünlü piyasa analisti, lider kripto para biriminin 2021’de hayal kırıklığı yarattığına inansa da BTC’nin gelecek yıl daha iyi performans göstermesini bekliyor. Yönetici ayrıca hisse senetlerinin 2022’de mükemmel bir yıl geçirmesini bekliyor. Bitcoin,10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolara yükseldi ve ardından sert bir düzeltme yaşadı. BTC, birçok analistin beklediği güçlü bir yıl sonu rallisi gerçekleştiremedi. Son zamanlardaki bazı kayıpların ardından, BTC an itibariyle 51.180 dolardan işlem görüyor. Yıla yüksek bir ivme ile başlamasına rağmen, Bitcoin ikinci çeyrekte büyük bir çöküş yaşadı. İş kanıtından kaynaklanan çevresel etkiler ve Çin’in kripto para yasağı, büyük bir darbe vurdu.
Bitcoin fiyat harekerinin Kasım ayındaki ivmeyi sürdürememesi, Lee’nin sık sık tekrarladığı 100 bin dolarlık hedefine yıl sonuna kadar ulaşma umutlarını sona erdirdi. Lee, aşırı iyimser tahminleri nedeniyle genellikle BTC karşıtları tarafından eleştiri yağmuruna tutuluyor: Fundstrat analisti, Aralık 2018’de ayı piyasasında yaptığı abartılı BTC tahminleri nedeniyle büyük tepki çekmişti. Bitcoin, pandemi kaynaklı çöküşten hızlı bir şekilde toparlanmayı başardı. Lee ise, o günden beri iyimser tahminlerine devam ediyor  Analist, S&P 500 endeksinin gelecek yılı 5.100’ün üzerinde tamamlamasını bekliyor.

Uzmanlar, 2022 konusunda bölünmüş durumda

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, 2021, kripto para sektörü için önemli gelişmelere şahit oldu. Coinbase, halka açılan ilk kripto şirket olmayı başardı. Goldman Sachs gibi Wall Street kurumları, kripto paralara daha büyük ilgi gösterdi. Dahası, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ülkenin ilk Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunu (ETF) onayladı. Ancak bu gelişemelere  ve diğer birçok başarıya rağmen, sektör hala bazı riaklerle karşı karşıya. Birkaç analist, Bitcoin ve altcoin‘lerin önümüzdeki aylarda olası bir çöküşle karşı karşıya olduğuna inanıyor. Sussex Üniversitesi’nde finans profesörü Carol Alexander, Bitcoin’in 2022’de 10 bin dolara kadar düşmesini bekliyor. Akademisyen, yatırımcıları, Bitcoin’in “temel değeri olmayan” bir “oyuncak” olduğunu söyleyerek “Bitcoin’den çıkmaya” çağırıyor.

Fidelity CEO'su: Kripto Para Sektöründe Hiç̧ Kimse Bu İki Gerçeği Göz Ardı Edemez

BTC, Kasım ayındaki 70 bin dolara yakın zirvesinden yüzde 30 düşüşle 50 bin doların altında işlem görüyor. Wall Street analistlerine göre, yüzde 20 veya daha fazla düşüş, ayı piyasası anlamına geliyor. Ancak, BTC’nin oynaklığı bunu geçersiz kılabilir. Union Bank’tan Todd Lowenstein şu açıklamayı yaptı:
 Şüphesiz, Bitcoin fiyat grafiği, geçmişte balon haline gelip çökmüş varlıkların fiyat hareketini izliyor gibi görünüyor ve tıpkı diğer balonlar gibi ‘bu sefer farklı’ bir anlatı taşıyor
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku