Bitcoin 50 Bin Doları Aştı: Bloomberg Analistinden Çarpıcı ETF Yorumu!

254
Yeni yıl yaklaşırken, kripto para piyasasına da yeni bir heyecan geldi. Bitcoin (BTC) fiyatı, iki hafta içinde ilk kez 50 bin doların üzerine çıktı.

 

Fed para politikasının etkisi! Bitcoin, güvenli liman mı?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) an itibariyle 966 milyar dolarlık bir piyasa değeri ve yüzde 5’lik bir artışla 50.947 dolardn işlem görüyor. Kasım ayında 69 bin dolarlık rekor bir seviyeye ulaştıktan sonra Bitcoin, yüzde 30’dan fazla değer kaybederek sert bir düzeltme aşamasına girdi. Enflasyonun yeni zirvelere ulaşması ve Fed’in daha sıkı para politikaları açıklamasıyla birlikte para, kripto ve hisse senetleri gibi değişken varlık sınıflarından diğer güvenli liman araçlarına geçiyor.

Pek çok kişi Bitcoin (BTC)’i hisse senetleri için ve enflasyona karşı bir riskten korunma aracı olarak görse de, şimdiye kadar durum öyle olmadı! Baird’de bir yatırım stratejisi analisti olan Ross Mayfield, Bloomberg’e şunları söyledi:
Bitcoin’i yüksek riskli bir varlık olarak görüyorum. Risk iştahı arttığında, fiyat artışı da büyük oluyor. Risk iştahı düştüğünde, fiyat büyük ölçüde düşebilir. Mükemmel bir şekilde ilişkili değil, bu kesinlikle çok basit, ancak oynaklık nedeniyle, kesinlikle enflasyonan koruma görüme görmüyor.
 ?

SEC, iki BTC spot ETF’sini reddetti

Bugünkü fiyat artışı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) iki Bitcoin spot ETF’sini reddetmesine rağmen meydana geldi. SEC, BTC Vadeli İşlemler ETF’lerini onaylarken, fiziksel destekli BTC ETF’i onaylamıyor. SEC, Valkyrie Investments ve Kryptoins’in iki Bitcoin spot ETF teklifini, düzenleyicinin manipülatif uygulamaları ve dolandırıcılığı önleme şartını yerine getirmediklerini belirterek reddetti.

Spot Bitcoin ETF’leri, yatırım ürünleri için önemli olmaya devam ediyor ve bunun Bitcoin’e büyük likidite getirmesi muhtemel. Bloomberg Intelligence analisti Eric Balchunas, SEC’in başvuruları reddetmesine dair olarak,  “SEC, başvuruları oldukçahızlı bir şekilde reddetti. Onaylanacakları konusunda iyimserdik, ancak 2022’de de onaylanacağından emin değiliz”. açıklamasını yaptı. Uzmanlar ayrıca, 2022’da daha sert regülayon bekliyorlar. SEC de bu konuda yeni adımlar atmaya devam ederken, belirsizlik ortamı FUD etkisi yaratıyor. Daha fazla BTC haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku