FTX Hackerı, Bu Altcoinleri Borsalara Taşıyor! 'Satış Olabilir'
FTX Hackerı, Bu Altcoinleri Borsalara Taşıyor! 'Satış Olabilir'

FTX Hackerı, Bu Altcoinleri Borsalara Taşıyor! ‘Satış Olabilir’

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

On chain üzerindeki verilere daha derinlemesine bakıldığında, bilgisayar hackerının son 24 saat içinde oluşturulan kripto paraları kullanarak borsalara, Vitalik ve Uniswap’e mesajlar gönderdiği görülüyor. Kripto para borsası FTX’in geçen haftaki çöküşü, piyasayı sarstı. Çöküşün izleri ise kripto para piyasasında görülmeye devam ediyor. İflasın yanı sıra FTX, bir de hack haberleriyle gündeme geliyor. FTX’i hackleyen kişi veya kişiler, borsadaki fonları hareket ettirmeye devam ediyor. Özellikle bir kripto para, hackerların birikimine konu oldu.

Şifreli kripto paralar

FTX Hacker adresi – 0x59AB …fd32b.  Borsalar, Vitalik ve Uniswap dahil olmak üzere blockchaindeki adreslere “NE OLDU” etiketli biri dahil olmak üzere şifreli kripto paralar gönderiyor. CryptoSlate tarafından on chain işlemlerin daha derin bir analizi , mesajların “WHAT HAPPENED”, “CRO NEXT” ve “FTX SUCKS” gibi yeni oluşturulan kripto paraları kullanarak birkaç gündür devam ettiğini ortaya çıkardı. Aşağıdaki resim, 9.40 AM GMT’de oluşturulan ve 1 milyar token arzıyla doğrudan FTX Hacker’ın adresine basılan “NE OLDU” tokenını göstermektedir. 2 dakika içinde tokenların yüzde 90’ı Uniswap V2 sözleşmesine gönderildi ve birçoğu Hacker’a bağlı diğer adresler arasında dağıtıldı.

ftx hacker ne oldu

Yatırımcılar, bu tür kripto paraların Uniswap’te FTX Hacker cüzdanına bağlı ‘FTX Accounts Drainer 1-6’ olarak etiketlenmiş hesaplarla işlem görebileceğinin ve potansiyel olarak fiyatlarını şişirmek için token ticareti yapabileceğinin farkında olmalıdır. Meme kripto para yatırımcılarını hedef alan yeni bir dolandırıcılık olasılığı artık mümkün. Tokenın adı ‘NE OLDU’ son birkaç gün içinde eski CEO Sam Bankman Fried’in Twitter hesabından gönderilen bir dizi belirsiz tweet ile ilgilidir. On bölümlük bir dizi “ne” kelimesiyle başladı ve ardından “oldu” kelimesini heceleyerek devam etti ve ardından aşağıdaki ifadeyle sona erdi:

FTX ağır hack işlemleri altında

FTX, geçtiğimiz Cuma günü iflas başvurusunda bulundu. İflas başvurusunun yapıldığı gün, on chain araştırmacılar, FTX’teki fonların hareket ettiğini tespit etti. Ardından, borsa yetkilileri, platformun hacklendiğini ve kullanıcıların borsanın websitesine girmemesi, uygulamayı da indirmemeleri gerektiğini aktardı. O zamandan bu yana hacker, birden fazla cüzdana fonları transfer etmeye devam ediyor. WHAT, SOYCONMAN, FTX SUCKS, CRO NEXT ve FUCK FTX kripto paraları dahil olmak üzere diğer kripto para ve işlemlerin örnekleri aşağıda görülebilir.

SOYKOMAN

NE JETON

NE OLDU?

FTX TOKENİNİ SİKMEK

FTX SUCK TOKEN

CryptoSlate, işlemleri izlemek için Arkham Intelligence’ı kullanıyor ve daha fazla gelişme buldukça yayınlayacak. Haberin yazıldığı sırada, hesap ayrıca cüzdanda kalan 300 milyon dolara yakın olmak üzere kabaca 50 milyon dolar taşıdı.

DAI ve ETH’ye mi aktarıldı?

Daha önce kriptoarena.com olarak paylaştğımız üzere Arkham Intelligence, Hacker’ın Cowswap’te 48,2 milyon DAI’yi ETH’ye aktardığını ortaya çıkaran bilgileri paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

FTX Hackerı, Bu Altcoinleri Borsalara Taşıyor! ‘Satış Olabilir’