bitcoin

2 Usta Analist: FTX Çökerken Bu 7 Altcoin’i Biriktirin!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler bir kripto para analisti, FTX ekosisteminde yaşanan çöküşün ardından anlık olarak yatırım yapılacak en iyi altcoinler Solana (SOL), Polygon (MATIC) ve 5 Ethereum (ETH) rakibi olduğunu açıkladı.

Analistlerin altcoin tahminleri

Kripto para analisti ve InvestAnswers sunucusu yakından takip ettiği altcoin projelerini açıkladı. TRON (TRX), Tezos (XTZ), Harmony (ONE), Flow (FLOW) ve Fantom (FTM) layer 1 altcoin’in anlık olarak sağlam bir değer gösterdiğini söylüyor:

“Muhtemelen bakmanız gereken en önemli yer altcoin’ler. Ayrıca bu, dışarıda kazanımı olanlar için bir patlama. Bazıları ise TRON (TRX) ve Tezos (XTZ) gibi eski. Ancak orada Solana, Poligon, Harmony (ONE), Flow (FLOW), Fantom (FTM) var. Bunların tümü, günlük aktif kullanıcı başına fiyatta uygun.”

2 Usta Analist: FTX Çökerken Bu 7 Altcoin'i Biriktirin!

Takma ad kullanan sunucu, yorumlarında Bitcoin’in (BTC) geleceğine ağırlık vererek önümüzdeki ayların yatırımcılar için çok fazla sayıda kazanç sağlayacakları yatırım fırsatları barındırdığını açıkladı. Bitcoin’i 2024 yılının bahar döneminde bekleyen yarılanmayı tetiklenmesiyle, 63.000 dolarlık bir fiyatlandırmada belirledi. Bu yarılanma Bitcoin madencileri açısından kazançların da yarı yarıya düşmesi demek. Ve kripto para arzını bir hayli azaltan bir olay olarak görülüyor.

“Bu, gelecekte görünen basit bir Elliott impulse dalgası. Ve şu andan yaklaşık bir buçuk yıl sonra yani 2024’ün Nisan aylarında 63.000 dolar’da olacağına inanıyorum. Bu da demek oluyor ki önümüzdeki yılın ilkbaharında bile Bitcoin’i 20.000 ila 30.000 doların altında tutmanız için birçok fırsat olabilir. Bu bir finansal tavsiye değil, ama benim öngörüm bu şekilde. Yarılanmanın ardından çok daha yükseğe çıkmasını beklediğimi de unutmayın. Ancak buna rağmen beklenen yükseliş 2024 baharını bulacak gibi.”

FTX krizi sonrasında Pal’ın takip ettiği altcoin’ler

Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, Ethereum’un (ETH) önemli bir rakibinin kripto piyasası çöküşü sırasında düştüğü oran açısından yatırım yapılması gereken en uygun zaman olduğunu söylüyor. Pal, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda 986.000 takipçisine, yaşanan piyasa düşüşünün uzun bir yükseliş getirdiğini ve bunun seküler bir trend olduğunu söylüyor. Kanıt olarak ise uzun vadeli Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyat çizelgelerini gösteriyor.

“Piyasanın seküler ve döngüsel eğilim gösterdiği bu zamanda hangisini seçeceğinize karar verin. Döngüsel eğilim biraz daha acımasız. Ancak seküler eğilime baktığınızda BTC’de: Tekrarladığım gibi, buna göre boyutlandırın.”
resim

Pal, ETH içinde şu grafiği paylaştı;

Bu da ETH’nin görünüşü…”

resim

Makro yatırımcı, Ethereum’un rakibi Solana’nın (SOL) piyasa tarihinin en ilginç düşüşünü yaşayacağını söylüyor. Solana’nın sahip olduğu güçlü ağ durumundan da bahseden yatırımcı, Ethereum’un da dahil olduğu birçok altcoin ATH’lerine dönmeden önce tarihsel olarak düştüğünü belirtiyor. Geçmişte yaşananları baz alarak konuşan yatırımcı, Solana’nın (SOL) düştüğü yüzde 95’lik seviyelere tekrar düşebileceğini söylüyor.

“Anlık fiyatından daha aşağıya düşebilir mi? Kesinlikle öyle. P&L (kar ve zarar tablosu) bakmıyorum, herhangi bir araç kullanmıyorum. Sadece iyi seviyeleri takip ediyorum. ETH ve SOL’u Haziran ayında en düşük seviyeleri gördüğü zaman ekledim. Ve bunu en kısa zamanda tekrar yapacağım. Sol göstermiş olduğu kuvvet tasfiyeleri açısından ilginç görünüyor…

FTX ekosistemindeki düşüşün çözümü

Daha önce kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere, anlık olarak SOL, ATH’sinden yüzde 93.5’lik bir düşüşle 17.75 dolar’dan işlem görüyor. Bu düşüşün en büyük sebebi muhtemelen Alameda Research’ün ekosistemine ağır yatırımlar yapan CEO Sam Bankman Fried. Hafta başı itibariyle SBF, FTX için likidite sorunu yaşadığını açıkladı. Ve tek çözümün Binance’ın FTX.com’u satın alması için geçici bir anlaşma girilmesi olduğunu duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

2 Usta Analist: FTX Çökerken Bu 7 Altcoin’i Biriktirin!