FTX CEO sundan Bitcoin için korku filmi gibi iddia…

0 0

FTX CEO: BitMEX kapanmasaydı Bitcoin 0a düşebilirdi

BİTCOİNDE ŞOK DÜŞÜŞ SONRASI TEKNİK GÖRÜNÜM NASIL? TIKLAYIN

Bitcoinin fiyatı TSI 05.15 civarında bazı borsalarda 3 bin 700 dolara kadar geriledi. Bu keskin düşüşün hemen ardından bazıları “pazarın kanseri” olarak adlandırılan ve milyarlarca dolar işlemin geri döndüğü kaldıraçlı kripto para birimi borsası BitMEX aniden çevrimdışı oldu. BitMEXin kapanmasından hemen sonra Bitcoinin fiyatı hızla bin 700 doyar artarak 5 bin 400 doların üzerine çıktı.

SBF olarak bilinen Hong Kong merkezli kripto türevi borsası FTXin CEOsu Sam Bankman-Fried bu duruma dikkat çekti ve konu hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu.

SBF BitMEXin tasfiye motorunun XBT / USD sipariş defterini sıfıra indirebileceği korkusuyla borsayı kapatmış olabileceğini iddia etti. BitMEXin tasfiye motorunun Bitcoini sürekli olarak aşağı çektiğini iddia eden SBFye göre platformun bakımı fiyatın 0 dolara düşmesini engelledi.

BitMEXin şüpheli zamanlaması da SBFnin iddiasını destekliyor. Seyseller merkezli borsadaki fiyat spot fiyatın yüzde 10 altına düştü ve fonlama oranı en düşük seviyelere düştü. Kapatıldıktan hemen sonra Bitcoin keskin bir yukarı doğru hareket yaptı.

BitMEX iddiaları reddetti

Öte yandan BitMEX tarafından yapılan açıklamada bir donanım problemi nedeniyle platformun halledildiği ve normal çalışmanın 06: 00da devam ettiği kaydedildi. BitMEXten SBFye bir başka yanıtta iddialar reddedildi…

Son olarak BitMEX tasfiye edilen pozisyonların büyüklüğü açısından tarihi bir rekor kırdı. Son 24 saatte borsada 15 milyar dolar uzunluğunda pozisyon tasfiye edildi. Bu BitMEXte şimdiye kadar görülen en büyük rakam.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku