Fransa, Digital Euro deneyi için adaylarını seçti

Abone Ol
Fransa, Digital Euro deneyi için adaylarını seçti
Gökçe Hürata
 • 20 Temmuz 2020
 • Yazar:

  Banque de France, bankalar arası ödemeler için bir CBDC entegrasyonunu test etmek üzere sekiz potansiyel aday seçti.

  Adaylar arasında Accenture, HSBC, Societe Generale, Seba Bank ve LiquidShare gibi isimler yer alıyor.

  Merkez Bankası, Mart ayında yayınladığı bir dijital euro kullanımı ile ilgili deneme başvurusu çağrısında bulundu. O süreçte kurum, CBDC ile ilgili en fazla 10 uygulamayı seçeceğini söyledi.

  Fransız Merkez Bankası, önümüzdeki aylarda sekiz katılımcının her biri ile çalışmaya başlayacak ve “yeni finansal araç alışverişi yöntemlerini” keşfetmeyi amaçlayacak. Bununla birlikte, pilot projeler CBDC'lerin sınır ötesi ödemeler için nasıl dağıtılabileceğini ve kullanılabileceğini belirlemeye çalışacak.

  CBDC, tüketici amaçları için değil, “bankalararası düzenlemeler” için tasarlanacak.

  Fransa dijital euro konusunda istikrarlı

  Fransa, bu sürece kadar Avrupa CBDC denemelerinin ön saflarında yer aldı. Mayıs ayında, Societe Generale ile devam eden projesinin bir parçası olarak blockchain üzerinde dijital euro'yu başarıyla deneyen ilk ülke oldu.

  Fransa'nın CBDC ile yaptığı denemelerin AB ölçeğinde kabul edilip edilmeyeceği konusunda bir netlik olmasa da, merkez bankası yakın zamanda Deutsche Bundesbank ile birlikte Eurosystem'i temsil etmek üzere seçildi.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Fransamerkezbankası ile ilgili her şey

  Fransa, Digital Euro deneyi için adaylarını seçti

  Fransa, Digital Euro deneyi için adaylarını seçti

  Banque de France, bankalar arası ödemeler için bir CBDC entegrasyonunu test etmek üzere sekiz potansiyel aday seçti. Adaylar arasında Accenture, HSBC, Societe Generale, Seba Bank ve LiquidSha...

  • 20 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.