Forbes Kripto Para Araştırma Direktöründen Kritik Bitcoin (BTC) Açıklaması

0 88

Forbes Kripto Para Araştırma Direktörü Steven Ehrlich, kar eden kurumların ve artan faiz oranlarının geçen hafta Bitcoin (BTC) fiyatını aşağı çektiğini söyledi.

Aynı zamanda, Ethereum’un kurumlar arasında artan benimsenmesini ve Ethereum’un DeFi ve NFT’nin arkasında oynadığı rolü, ETH’nin geçen yıl BTC’den daha iyi performans göstermesinin ana nedenleri olarak özetledi ve bunun 2021’de de devam ettiğini belirtti.

Bitcoin Boğa Koşusu Tükenme Aşamasında

Ekim 2020’den bu yana, lider kripto para birimi, yaklaşık altı kat artarak ve  Mart ortasında 61.800 seviyesine ulaşarak, yeni bir tüm zamanların en yüksek rekorunu kırdı. Yılbaşından bugüne kadar, BTC yaklaşık yüzde 80 arttı.

Bununla birlikte, Bitcoin yaklaşık 10 bin dolar değer kaybettiği ve hatta dün 50 bin doları’ın altına düşmeye yaklaştığı için, bu etkileyici gidişat şu anda duraklamış görünüyor.

Forbes Kripto Araştırma Direktörü, BTC’nin devam eden döngüsüne değindi ve varlığın bir şekilde “tükenme” aşamasında olabileceğini söyledi. Son birkaç ay içinde piyasaya giren kurumsal yatırımcıların bir kısmının bir miktar kar almaya karar verdiğine inanıyor.

Bununla birlikte, artan faiz oranlarını potansiyel olarak daha da zarar verici bir tehdit görüyor:

“Faiz oranları yükseldiğinde, bu sabit getirili yatırım ürünlerini yatırımcılar için nispeten daha avantajlı hale getiriyor çünkü bunlar daha düşük bir risk profiline sahipler.”

Bitcoin güvenli sığınak bir varlık olarak “teşvik edilirken”, son zamanlarda hisse senetleri gibi daha riskli yatırım araçları olarak ticaret yapma eğiliminde olduğunu da sözlerine ekledi.

Bununla birlikte, Ehrich, kısa vadeli bir geri çekilme öngörmesine rağmen, orta ve uzun vadede BTC’de yükselişe devam ediyor.

ETH Bu Sebeplerden Ötürü Daha İyi

BTC yılın başından bu yanayüzde 80 artarken, ikinci en büyük kripto para birimi yüzde 110’dan fazla arttı. Dahası, ETH de geçen yıl Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi.

Ehlrich, Ethereum’un daha iyi performansını iki ana nedene bağladı: kurumsal olarak benimsenmesi ve ağının kullanılması.

Daha önce bildirildiği gibi, kurumsal yatırımcılar ETH’ye olan iştahlarını artırırken, bazı şirketler de bilançolarına koydu.

Ethereum blockchan’i, kripto para topluluğundaki en popüler iki çılgınlığın arkasındaki temel teknolojidir: merkeziyetsiz finans (DeFi) ve NFT’ler

Ethereum ağının artan kullanımı kendi başına sorunlar yaratırken, bu kullanım yerel kripto para birimini yeni yatırımcılar için çok daha çekici hale getiriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku