Forbes: JPMorgan Kripto Takas Odası Kurmayı Planlıyor

0 20

Bitcoin’in (BTC) patlayıcı büyümesi ve genel kripto para pazarı, son zamanlarda en büyük Wall Street bankacılık devlerinden bazılarını mest etti. Forbes’un son raporuna göre Wall Street bankacılık devi JPMorgan, Bitcoin ve kripto takas odası kurmayı planlıyor.

Kripto para pazarı, son on yılda benzeri görülmemiş bir büyüme kaydetmiş olsa da, hala nispeten olgunlaşmamış durumda. Herhangi bir işlem yapmadan önce, tüccarların tezgah üstü (OTC) ticaret masaları ve borsaları ile para yatırmaları gerekir. Bu, tüccarlar için ek riskler getirirken, OTC masaları kripto para gözetimine bakmak zorunda kalır.

Takas odası seçenekleri, tüccarlar ve OTC masaları arasında aracı görevi görecek. Bu takas odaları piyasada likidite yaratırken ticaretin uygulanmasını da sağlayacaktır. Ayrıca, taraflardan herhangi birinin temerrüde düşmesi durumunda, takas odası, alım satım masalarının siparişleri yerine getirebilmesini sağlarken ödemeleri garanti eder.

Forbes ile konuşan bir JPMorgan üst düzey yöneticisi şunları söyledi:

“Bu likiditeyi görmek için temelde bir kripto para takas odasına ihtiyacımız olacak. Bu var olduğunda, bankalar likiditelerini ona aktaracaklar. Kripto para brokerleri ve borsaları, ticaret uygulaması Robinhood’un karşılaştığı likidite sorunlarından kaçınmalıdır. ”

GameStop’tan Ders Almak

Geçen ay, en popüler hisse senedi alım satım platformlarından biri olan Robinhood, Wall Street’teki GameStop çılgınlığı sırasında işlemleri durdurmak zorunda kaldı. Robinhood, bu konuda perakende yatırımcıların büyük tepkisiyle karşılaşmak zorunda kaldı. İşler, Amerika’nın en üst düzey düzenleyicilerinin bile müdahale etmesi gereken seviyelere yükseldi.

Kripto para piyasası her geçen gün olgunlaşırken, kripto para alım satım hacimleri de yükseldi. Ayrıca, piyasaya gelen Bitcoin vadeli işlemleri, opsiyonlar ve ETF’ler gibi kurumsal ürünlerle, OTC masalarında ticaretin bu noktadan daha da artması muhtemeldir.

Goldman Sachs ve diğer bankalar kripto alım satım masalarına çoktan başlamış olsa da, uygun bir takas odası hala eksikti. Umarım JPMorgan bu boşluğu doldurabilir!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku