Forbes Dergisinin Sahibi Steve Forbes in Verdiği Örnek Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Düşündürecek

0 0

Dünyaca ünlü ekonomi dergisi Forbesin sahibi ve genel yayın müdürü Steve Forbes Bitcoinin sabit arzının büyüyen bir ekonominin ihtiyaçlarını karşılama yeteneğini sınırladığını söyledi

Amerikalı yayımcı Steve Forbes bu özelliğin aslında kriptonun “büyüyen bir ekonominin ihtiyaçlarını karşılama” yeteneğini engellediğini söyleyerek Bitcoinin sabit arzını eleştirdi. Forbes ayrıca Bitcoinin doların yerini alamayacağını çünkü şu anda para olarak işlev göremeyecek kadar oynak olduğunu ifade etti. Forbesa göre para yalnızca sabit bir değere sahipse en iyi sonucu verir.

Yeni Saygın Yatırım Sınıfı

Forbesa göre kripto para birimleri değerleri altın veya İsviçre frangı para birimine bağlıysa mevcut paraya meydan okuyabilir. Forbes Bitcoinin sonunda doların yerini alacağı fikrine karşı çıkarken kripto paranın “artık saygın bir yatırım sınıfı olarak görüldüğünü ve finans kurumlarının portföylerine eklediklerini” kabul ediyor.

Forbes Bitcoine doğru bu geçişi açıklarken şunları söyledi:

İnsanlar hükümetin fiat para birimlerine olan inanç eksikliğinden dolayı Bitcoine akın ediyor. Federal Rezerv ve diğer merkez bankaları faiz oranlarını düşürdü. Covid-19 teşvik yardım paralarını ödemek ve hasarlı ekonomileri canlandırmak için hayal bile edilemeyecek miktarda para basıyorlar.

Forbesa göre enflasyona neden olan bu adımlardan bazıları Bitcoinin artık “yatırımcıların yeni tutkusu haline gelmesinin” olası nedenleri olabilir. Ayrıca Forbes bazı meraklıların Bitcoini “yeni altın” olarak gördüklerini diğerlerinin ise “sonunda doların yerini alacağına” inandığını ama bunun kolay olmadığını belirtti.

Bitcoin Volatilitesinin Sözleşmelere Etkisi

Forbes Bitcoinin oynaklığının sözleşme sistemini potansiyel olarak etkileyebileceğinden bunun gerçekleşmeyeceğini düşünüyor. Ünlü editör kripto para birimlerinin “bir ekonomi için gerekli” dediği sözleşmelerde neden kullanılamayacağını göstermek için konut ipotek kredisi örneğini kullanıyor. Forbes bunu şöyle açıkladı:

Diyelim ki Mart ayında 250 bin dolarlık bir ipotek aldınız bugün bankaya neredeyse 2 milyon dolar borçlusunuz.

Forbes “aklı başında hiç kimsenin Bitcoine dayalı uzun vadeli bir sözleşme imzalamayacağını” düşünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku