Fırtına öncesi sessizlik mi? Analist: Bitcoin 3 ay içerisinde 20 bin dolar olabilir!

0 0

Mohit Sorout Bitcoinin mevcut aralığın dışına çıktığında üç ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselebileceğini söylüyor.

Bitcoinin fiyatı birkaç aydır dar bir aralıkta konsolide oluyor. Bitazu Capitalin kurucu ortağı Mohit Sorout en iyi kripto para biriminin başarılı bir şekilde ortaya çıkması durumunda rekor seviyenin yakın olacağını söylüyor.

Temmuz 2020den bu yana Bitcoin% 15lik bir aralık olan 10.200 ila 11.800 $ arasında değişiyor. Bir dalgalanma artışının bazı kısa örnekleri dışında uzun bir süre için düşük volatilite gördü.

Bitcoin dar bir fiyat aralığında uzun süre sabit kaldığında tipik olarak büyük bir fiyat hareketi meydana gelir.

Yakın vadede bir kırılmanın meydana gelip gelmeyeceği belirsizliğini koruyor. Ancak bu olursa Sorout BTCnin 20.000 $ a ulaşmasının üç ay süreceğini söylüyor.

Neden üç ay?

Önceki fiyat döngülerine dayanarak Bitcoin uzun bir menzil mevcut olduktan sonra hızlı hareket etme eğilimindedir. Model tarihsel olarak hem kırılmaları hem de düşüşleri uyguladı.

1 Mayıstan 20 Temmuza kadar Bitcoin 8800 ila 9800 dolar arasında değişerek 9100 dolar civarında sabitlendi. İki aylık konsolidasyonun ardından BTCnin Binancete 12.123 $ a % 32lik bir ralli kaydetmesi 12 gün sürdü.

Bitcoinin uzun süreli konsolidasyon dönemlerinden sonra büyük volatilite artışları görme eğilimini göz önünde bulunduran Sorout şunları söyledi:

“Fırtına öncesi sessizlik. Bugün BTC $ patlayacak olsaydı büyük olasılıkla 3 ay içinde 20.000 $ lık önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırdı. “

Üç aylık sürenin ardındaki mantık sorulduğunda Sorout bunun dalgalanma gözlemine dayandığını söyledi.

Sorouta göre 20.000 dolara doğru bir fiyat artışı üç aydan daha erken gerçekleşebilir. Sorou şunları ekledi:

“Azalan dalgalanma dönemlerinden sonra rallilerin ne kadar şiddetli olduğuna dayanan bir gözlem. Daha erken bile olabilir. “

Belirlenmesi gereken önemli bir değişken önceki boğa piyasalarına kıyasla vadeli işlemler ve ilgi düşüşüdür…

Özellikle ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu veya CFTCnin BitMEXe karşı suçlamasından sonra genel vadeli işlemler açık ilgi düştü. Bu geçmiş boğa döngülerinin aksine Bitcoin için daha istikrarlı ve kademeli bir yükselişe yol açabilir.

BTCnin 4. çeyrekte ve 2021 boyunca ivmesini güçlendirebilecek faktörler

2021e doğru giden bir Bitcoin boğa döngüsüne dair güçlü bir anlatı kurumsal talebin son yükselişi olmaya devam ediyor.

Grayscale CEOsu Barry Silbert 17 Ekimde şirketin yönetim altında 64 milyar dolarlık rekor yüksek varlıklara ulaştığını söyledi. Silbert firmanın “bu hafta büyük girişler” gördüğünü vurguladı.

Square ve MicroStrategy gibi Bitcoin satın alan kurumlar Bitcoini potansiyel bir hazine varlığı olarak algıladıklarını söyledi. Öyleyse bu birçok kurumsal yatırımcının yakın gelecekte satma niyeti olmadan BTC biriktirdiği anlamına gelebilir.

Kurumsal girişler hakkındaki olumlu haberlere rağmen Bitcoinin fiyatı Ekim ayı boyunca nispeten durgun seyretti. Ancak stoktan akışa (S2F) yaratıcısı PlanB asimetrik getirilerin zamanla meydana gelmesinin muhtemel olduğunu söyledi. Silbert şunları ekledi:

“Bitcoin fiyatı tüm bu kurumsal satın alma işlemleriyle neden artmıyor? Kim satıyor? BTC fiyatı tam olarak olması gereken yerde 10.000 $ ın üzerinde sabit tutuyor o anı bekliyor .. asimetrik getiri .. sabır! “…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku