Bu 3 uzun vadeli gösterge, Ethereum un geleceği hakkında çok şey söylüyor

0 0

 Ethereum ağı yatırımcılar merkezi olmayan borsaları kullanmaya ve çeşitli protokollere likidite sağlamaya başladıkça devam eden DeFi trendi ağa büyük talep yaratmasıyla son aylarda çok büyük bir baskı altına girdi.

DeFiyi çevreleyen çılgınlık azaldıkça ağ talebi daha da düşüyor olsa da işlem fiyatları hala geçmişte olduğundan önemli ölçüde daha yüksek ve genellikle ağı kullanmayı pratik olmayan hale getirebilecek dev dalgalanmalar görüyor.

Daha iyi ölçeklendirme ihtiyacının altını çizen son ağ talebi girişlerine rağmen – ki bu ETH 2.0ın piyasaya sürülmeye başladığında bu yıl daha sonra geleceği düşünülüyor – bazı yatırımcıların ETHnin uzun vadeli görünümüne olan inancını sarstı.

Yine de bir analist kripto para biriminin ve ağının şu anda gerçekten ne kadar güçlü olduğunu ortaya koyan üç ana faktörün olduğunu belirtiyor.

Ethereumun arzının büyük çoğunluğu bir yıldan fazla bir süredir taşınmadı

Ethereum blok zincirindeki tüm faaliyetlere rağmen yatırımcılar tarafından tutulan ETH tokenlerinin büyük çoğunluğu bir yıldan fazla bir süredir taşınmadı.

Bu uzun vadeli yatırımcıların herhangi bir zamanda tokenlerini satmaya istekli olmadıklarını gösteren inanılmaz derecede olumlu bir işarettir çünkü bir yıldan uzun süredir elde tutulan kripto paraların büyük çoğunluğu ETHnin fiyatı aylar önce 490 dolara yükseldiğinde bile satılmadı.

Bir Ethereum topluluğu üyesi bu eğilimi gözlemleyerek şunları söyledi:

“Tüm ETHnin ~% 60ı 1 yıldan uzun süredir hareket etmedi. Eth2 aşama 0 yaklaşırken Ethereum OG’ler zulasını stake etmeye taşıdıkça bu yüzdenin ne kadar düştüğünü görmek ilginç olacak. “

 Bu 3 faktör ETHnin ne kadar sağlıklı olduğunu gösteriyor

Diğer faktörler şu anda Ethereum blok zincirinin temel gücüne işaret ediyor ve bir analist bunun “hiç bu kadar sağlıklı olmamıştı” belirtti.

Özellikle ödenen günlük toplam USD ücretlerini Eylül ayından bu yana görülen sözleşme çağrılarının sayısını ve ayrıca günlük aktif adres sayısını işaret ediyor.

 “L1 Health – uzun vadeli temel göstergeler Ethereumun tartışmasız hiç bu kadar sağlıklı olmadığını gösteriyor. 1- ETH artık ödenen günlük toplam USD ücretlerinde BTCyi geride bırakıyor. 2- Eylülde 115 milyon sözleşme çağrılsı ve bu rakam Hazirana göre 57 milyon daha fazla. 3 – Günlük Aktif Adres sürekli olarak 400.000in üzerinde. “

Ethereumun fiyatı son zamanlarda durgun olmasına ve Bitcoinin fiyatını yakından takip etmesine rağmen bu çok sayıda temel faktörün kesişmesi orta vadeli görünümünün inanılmaz derecede parlak kaldığını gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku