Fintech şirketi Plaid gizlilik ve veri ihlali iddiasıyla karşı karşıya…

0 0

Visanın yakın zamanda 5 milyar doların üzerinde satın aldığı Plaidin milyonlarca kullanıcının finansal bilgilerine eşsiz bir erişimi olduğu ileri sürülüyor.

Kaliforniyada 25 Haziran gününde bu yılın başlarında Visa tarafından 5.3 milyar dolara satın alınan fintech startup Plaide karşı yeni bir dava açıldı. Davacılar Plaidin milyonlarca kullanıcının finansal işlemlerini biriktirerek ve para kazanarak gizlilik ve veri korumalarını ihlal ettiğini iddia ediyor.

Şikayet şirketin bu verileri Venmo Stripe Squares Cash App ve Robinhood gibi “data plumbing” popüler hizmetleri ile biriktirdiği iddiasında bulundu. Plaidin bildiğini iddia ediyor:

“Yatırdığınız veya çektiğiniz her dolar borçlandırdığınız veya kredi kartınıza ödediğiniz her dolar ve işlemi yaptıktan birkaç saat sonra emeklilik için koyduğunuz her dolar…Bunun satın aldığınız her kitap veya sinema bileti veya yemek bir doktora veya hastaneye ödediğiniz her faturayı ve ipotek öğrenci kredisi veya kredi kartı faturasında yaptığınız (veya kaçırdığınız) her ödemeyi içerdiğini düşünün”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku