FinCEN, COVID-19 ışığında siber suç beyanını yayınladı

0 3

ABD Devlet Kurumu Finansal Suçlar İcra Ağı (FinCEN) pandemi sonrası internetin kötüye kullanımının sebep olduğu riskleri ve semptomları belirten bir rapor yayınladı.

FinCEN 30 Temmuzda ” Birçok illegal şahıs pandeminin yarattığı güvenlik açıklarından faydalanarak hileli planlarla uğraşıyor ” açıklamasını yaptı ve ekledi :

Bu danışma raporu Covid-19 tanımlamasını kötü amaçlı siber faaliyetleri dolandırıcılıkları finansal kriz göstergelerini ve şüpheli faaliyetler ile ilgili bilgileri içeriyor.

Fincen Joe Biden Elon Musk ve Bill Gates de dahil olmak üzere birçok üst düzey kişiyi kapsayan birkaç hafta önceki büyük ölçekli bir Twitter ihlali sonrasında bu raporu sundu. Siber suçlar genel itibariyle Covid-19un Mart ayında yükselmeye başlamasıyla birlikte önceki raporlara kıyasla % 75 artış gösterdi.

FinCEN 30 Temmuz günü” Bu rapor Covid-19 ile ilgili potansiyel suç faaliyetlerini tespit etmek önlemek ve raporlamak için finansal kurumlara yardımcı olmayı amaçlıyor açıklamasına yer verdi.

FinCEN ekledi:

“Bu rapor Covid-19 ile ilgili Fincenin Banka Gizlilik Yasası (BSA) verileri açık kaynak raporları ve kolluk güçlerinden elde edilen analize dayanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku